کاریابی در فرانسه

کار در فرانسه برای ایرانیان | لیست مشاغل مورد نیاز فرانسه در سال 2023

امروزه شرایط کاریابی در فرانسه برای ایرانیان متفاوت‌تر از سالهای گذشته است. در سالهای اخیر، شمار مهاجرت کاری ایرانیان به فرانسه بیشتر از گذشته است و این موضوع اهمیت و کیفیت بازار اشتغال این کشور را ثابت می‌کند. کار در فرانسه افراد را به سمت اشتغال در یکی از بزرگترین بازارهای جهان سوق می‌دهد و رزومه‌ای قدرتمند برای متقاضیان ایجاد می‌کند. همچنین، مهاجرت کاری به فرانسه یکی از مطمئن‌ترین راهها برای اخذ اقامت دائم این کشور برای ایرانیان است. در این مقاله از وبسایت کامفی ویزا قصد داریم تا شرایط اشتغال در فرانسه برای ایرانیان را به طور کامل شرح دهیم.

موضوعاتی که در این بخش مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 • مزایای کار در فرانسه برای ایرانیان چیست؟
 • بهترین مشاغل فرانسه در سال 2023
 • لیست پردرآمدترین شغلهای فرانسه برای ایرانیان
 • بهترین شغل برای مهاجرت به فرانسه
 • وضعیت درآمد در فرانسه چگونه است؟
 • حقوق ماهیانه کارگر ساده در فرانسه
 • نحوه کاریابی در فرانسه چگونه است؟
 • سایت کاریابی در فرانسه
 • موسسات کاریابی در فرانسه
 • شرایط و قوانین کاریابی و اخذ ویزای کار در فرانسه
 • مدارک مورد نیاز برای کاریابی در فرانسه
 • سوالات متداول

مزایای کار در فرانسه برای ایرانیان چیست؟

اولین سوالی که به ذهن هر فردی خطور می‌کند این است که چرا باید کار در فرانسه را انتخاب کنیم؟ بازار کار فرانسه از چندین جهت نسبت به کشورهای دیگر برای ایرانیان مناسبتر است. بسیاری از کشورهای جهان بلافاصله پس از ورود ایرانیان به کشور مقصد به آنها اجازه کار را نمی‌دهند و متقاضیان تنها پس از طی نمودن مراحلی سخت و پیچیده می‌توانند به اشتغال در آن سرزمین بپردازند. خوشبختانه، ایرانیان از لحظه ورود به فرانسه مجاز به کار و اشتغال هستند. همچنین همراهان متقاضی می‌توانند بدون محدودیت در فرانسه به اشتغال بپردازند. افراد می‌توانند بوسیله اخذ ویزای کاری فرانسه، امکان تحصیل رایگان برای فرزندانشان را ایجاد کنند.


بهترین مشاغل فرانسه در سال 2023

یکی از مهمترین مسائلی که قبل از اقدام به اخذ ویزای کاری فرانسه باید به آن توجه داشته باشیم، بازار کاری است که قصد فعالیت در آن را داریم. زمانی که صحبت از مشاغل خوب می‌شود، دو معیار مهم را باید در نظر بگیریم. اولین معیار میزان درآمد شغل مورد نظرمان در کشور مقصد است. در واقع دستمزد شغلی که انتخاب می‌کنیم باید بتواند مخارج مورد نیازمان را تامین کند .


لیست پردرآمدترین شغل‌های فرانسه برای ایرانیان

برای تسهیل اخذ ویزای کار در فرانسه برای ایرانیان باید با لیست پردرآمدترین مشاغل این کشور آشنا شویم.


پزشکی و دندانپزشکی

به طور کلی، مشاغل حوزه درمان در فرانسه از درآمد بالایی برخوردار هستند. توجه کنید که کشور فرانسه بازار کار مناسبی برای پزشکان دارد. نیاز فرانسه به پزشکان ماهر بسیار زیاد است. پزشکان ماهر می‌توانند در کوتاهترین زمان ممکن ویزای کاری خود را از کشور فرانسه دریافت کنند. حقوق پزشکان آماتور در فرانسه حدود 7000 دلار در ماه است. درآمد یک پزشک تازه کار 133 هزار یورو در سال است. همچنین، میانگین درآمد یک دندانپزشک 106 هزار یورو در سال است.


وکالت

پس از مشاغل حوزه بهداشت و درمان وکالت پردرآمدترین شغل کشور فرانسه است. خوب است بدانید که درآمد وکلا در فرانسه حدود 87 هزار یورو در سال است. همچنین، فرانسه موسسات آموزشی بزرگی مانند PLS برای تحصیل وکلا دارد.


خلبانی

میانگین درآمد خلبانان در فرانسه 83 هزار یورو در سال است. خلبانان پس از 5 سال کار در فرانسه می‌توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. همچنین، متقاضیان شغل خلبانی پس از 8 سال پاسپورت کشور فرانسه را دریافت می‌کنند.


تحلیلگر مالی

میانگان درآمد تحلیلگران مالی در فرانسه 47 هزار یورو است. توجه کنید که فرانسه صاحب قویترین بانکهای اروپاست و از این رو بازار کار خوبی در رشته‌های مالی دارد. برای اشتغال در رشته‌های مالی کافی است تا یکی از مدارک کسب و کار، اقتصاد یا امورمالی را کسب کنید. هرچقدر تجربه و تخصص شما به عنوان یک تحلیگر مالی بیشتر باشد، درآمد شما نیز بالاتر خواهد بود.


متخصصین فناوری و اطلاعات

متخصصین فناوری و اطلاعات در لیست پردآمدترین مشاغل فرانسه قرار دارند. میانگین درآمد فعالان حوزه IT در فرانسه حدود 46 هزار یورو در سال است. فرانسه یکی از قدرتمندترین و پیشروترین کشورها در حوزه فناوری اطلاعات است و می‌توانید رشد و پیشرفت این کشور را در امور مختلف حوزه IT مشاهده کنید. مشاغل مرتبط با IT می‌توانند شامل برنامه نویسی کامپیوتر، علوم داده و شبکه و امنیت را باشند.


معلمان

معلمان هم با درآمد سالیانه 43 هزار یورو در لیست پردرآمدترین مشاغل فرانسه قرار دارند. بازار کار برای معلمان زبان انگلیسی در فرانسه بسیار خوب است. معلمان زبان انگلیسی که سابقه کاری قابل قبولی دارند می‌توانند در کمترین زمان ممکن ویزای کاری کشور فرانسه را دریافت کنند.


مهندسین برق

میانگین درآمد برقکاران در فرانسه 42 هزار یورو در سال است. عمده تمرکز مهندسی برق در فرانسه بر روی تاسیسات الکتریکی و تجهیزات متصل به آن است. پروژه‌های برق در فرانسه فراوان هستند. یک مهندس برق می‌تواند طراحی و مدیریت کامل یک پروژه را دریافت کند.


بهترین شغل برای مهاجرت به فرانسه

دومین معیاری که باید برای انتخاب شغل مناسب در فرانسه در نظر بگیرید، نیاز بازار کار این کشور است. برخی از شغلها در فرانسه بازار کار خوبی دارند و فرصتی برای پیشرفت روز افزون متقاضیان ایجاد می‌کنند.

لیست مشاغل مورد نیاز فرانسه به شرح زیر است.

 • مشاغل حوزه حمل و نقل و لجستیک
 • فعالان حوزه بیمه و امور مالی
 • پزشکان و متخصصین حوزه بهداشت و درمان
 • مدیران تجاری و بازرگانی
 • محققان و پژوهشگران
 • مدیران اجرایی ساخت و ساز
 • مهندسان کامپیوتر
 • متخصصین ارتباطات

وضعیت درآمد در فرانسه چگونه است؟

یکی دیگر از موضوعاتی که کار در فرانسه برای ایرانیان را جذاب می‌کند، میزان درآمد مناسب در این کشور است. متقاضیان در فرانسه علاوه بر دریافت حقوق کارمندی، مبالغی را با عنوان پاداش دریافت می‌کنند. استاندارد کاری در فرانسه 35 ساعت در هفته است. دستمزد هر فرد در فرانسه بدون کسر مالیات 10.57 یورو برای هر ساعت است. با کسر مالیات درآمد خالص افراد حدود 8.37 یورو در ساعت است.


حقوق ماهیانه کارگر ساده در فرانسه

دستمزد کارگران و افراد حقوق بگیر در فرانسه با توجه به حوزه فعالیت و کنوانسیونهای جمعی که توسط اتحادیه اروپا تعیین می‌گردد متفاوت است. حداقل دستمزد کار در فرانسه برای ایرانیان با توجه به استانداردهای اتحادیه اروپا تعیین می‌گردد.


نحوه کاریابی در فرانسه چگونه است؟

امروزه شما حتی قبل از ورود به کشور فرانسه می‌توانید شغل مورد نظر خود را انتخاب کنید و یک جایگاه شغلی برای خودتان ایجاد کنید. کاریابی در فرانسه از طریق روشهای گوناگونی صورت می‌گیرد. برای مثال، یکی از روشهای قدیمی کاریابی در فرانسه مراجعه به اگهی‌های روزنامه است.  البته با گذشت زمان و پیشرفت فناوری روشهای کاریابی نیز توسعه یافتند. خوشبختانه، هم اکنون در هرجایی که هستید، می‌توانید از طریق وبسایتهای کاریابی در فرانسه اقدام به جستجوی شغل مورد نظر خود کنید.


سایت کاریابی در فرانسه

مشاغل مورد نیاز فرانسه توسط آژانس بزرگ استخدام این کشور که Pole Emploi نام دارد به وبسایتهای کاریابی این کشور ارسال می‌گردد. شما می‌توانید در هر زمینه‌ای که فعال هستید،  جایگاه مورد نظر خود را در وبسایتهای کاریابی فرانسه پیدا کنید. تمامی وبسایتهایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، کاملا معتبر هستند و دفاتر مجزایی در کشور فرانسه دارند.

وبسایت: LAgriculture /recruit که برای کاریابی در حوزه کشاورزی مناسب است.

ABG که مختص کاریابی مشاغل پزشکی و علمی است.

L Etudiant که مناسب فارغ التحصیلان و دانشجویان است.

Emplois Verts که مناسب کاریابی در حوزه مشاغل سبز است.

Strategies Emploi که مناسب مشاغل ارتباطات، روابط عمومی و بازاریابی است.

Cadremploi که مناسب متقاضیان شغلهای مدیریتی است.

L Hotellerief که مناسب مشاغل حوزه رستوران و هتلداری است.


موسسات کاریابی در فرانسه

علاوه بر وبسایتهای کاریابی، موسساتی وجود دارند که به متقاضیان در مسیر یافتن شغل مورد نظرشان کمک می‌کنند.

اتاق بازرگانی آمریکا در فرانسه که از معاملات تجاری بین این دو کشور پشتیبانی می‌کند، پیشنهادات کار و کارآموزی بسیاری را برای فعالین در عرصه تجارت طرح می‌کند. همچنین، متقاضیان می‌توانند از طریق مرکز اطلاعات و اسناد فرانسه برای کاریابی در رشته مورد نظر خود اقدام کنند.


شرایط و قوانین کاریابی و اخذ ویزای کار در فرانسه

بازار کار در فرانسه برای ایرانیان در وضعیت خوبی قرار دارد، به گونه‌ای که در سال 2023 می‌توانیم رشد 10 درصدی مشاغل تمام وقت در بازار اشتغال این کشور را مشاهده کنیم. 4 میلیون شغل در دوره 3 ماهه پایان سال در فرانسه بوجود آمد. اکثر شغلهای مورد نیاز در فرانسه با رشته‌های تحصیلی فارغ التحصیلان ایرانی سازگار است.


مدارک مورد نیاز برای کاریابی در فرانسه

مارک مورد نیاز جهت کار در فرانسه برای ایرانیان به شرح زیر است.

مدرک لیسانس یا بالاتر به همراه ریزنمرات

گواهی تمکن مالی

فیش پرداخت هزینه‌های مربوط به درخواست بررسی ویزا

اثبات نامه مهارت و تخصص

مدارک زبان معتبر


سوالات متداول

آیا می‌توانم کارت آبی فرانسه را دریافت کنم؟

بله، در صورتی که در یک حوزه تخصص و مهارت ویژه‌ای کسب کنید، مشمول دریافت کارت آبی می‌شوید.

آیا شرایط مهاجرت کاری برای ایرانیان موجود است؟

بله. شما می‌توانید بوسیله مشورت با مشاوران خبره کامفی ویزا، ویزای کاری کشوری فرانسه را دریافت کنید.

دریافت مشاوره تخصصی اخذ اقامت فرانسه

رزرو مشاوره
برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *