مزایا و معایب مهاجرت به فرانسه

مزایا و معایب مهاجرت به فرانسه چیست؟ | آیا شرایط زندگی در فرانسه خوب است؟

فرانسه به لطف اقتصاد قوی، بازار کار فوق العاده و جاذبه‌های گردشگری زیبا و متنوع مورد توجه مهاجران زیادی است. مزایای زندگی در فرانسه تنها به اقتصاد و جاذبه‌های گردشگری محدود نمیشود، بلکه دلایل زیادی برای زندگی در این کشور اروپایی وجود دارد. زندگی در فرانسه با وجود مزایای فراوان معایبی هم دارد. در این مقاله قصد داریم تا مزایا و معایب مهاجرت به فرانسه را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید تا با نگاهی کلی به شرایط زندگی در فرانسه، انتخاب هوشمندانه‌ای را برای خودتان رقم بزنید.

موضوعاتی که در این بخش مورد بررسی قرار خواهیم داد:

  • نگاهی به مزایا و معایب مهاجرت به فرانسه
  • مزایای مهاجرت به فرانسه چیست؟
  • معایب مهاجرت به فرانسه چیست؟
  • در پایان آیا زندگی در کشور فرانسه برای مهاجران ایرانی خوب خواهد بود؟

نگاهی به مزایا و معایب مهاجرت به فرانسه

همانطور که می‌دانید زندگی در هر کشوری با مزایا و معایب گوناگونی روبروست و افراد باید بهترین گزینه را با توجه به شرایط موجود خود انتخاب کنند. برای مثال، ممکن است وجود آب و هوای مرطوب برای یک فرد در اولویت باشد و نتواند با شرایط جوی خشک کنار بیاید، با این وجود زندگی در کشوری که جو خشکی دارد برای وی مطلوب نیست. در این بخش به طور کامل و بی پرده با مزایا و معایب مهاجرت به فرانسه آشنا می‌شویم. شما باید مزایا و معایب موجود را با شرایط و نیازهای خود بسنجید و سپس تصمیم بگیرید که زندگی در کشور فرانسه برای شما مناسب است یا خیر.

مزایای مهاجرت به فرانسه چیست؟

تحصیل ارزان و رایگان برای مهاجرین فرانسه

اکثر افراد از آنجایی که بهترین دانشگاه‌های دنیا مانند سوربن در فرانسه وجود دارند تصور می‌کنند که تحصیل در این کشور بسیار گران است. در کمال تعجب باید بگوییم که هزینه تحصیل در فرانسه تقریبا صفر است. سیستم آموزشی فرانسه بسیار باکیفیت است و با تمام این تفاسیر تحصیل به زبان فرانسوی در تمامی مقاطع تحصیلی این کشور رایگان است. شما و خانوادتان بدون هیچ نگرانی نسبت به هزینه‌های سرسام آور تحصیلی می‌توانید به فرانسه مهاجرت کنید.

سیستم مراقبت‌های بهداشتی عالی و باکیفیت

کشور فرانسه یکی از بهترین سیستم‌های درمانی و بهداشتی دنیا را دارد. سیستم بهداشت و درمان فرانسه بدون توجه به موقعیت اجتماعی، نژاد و ملیت افراد بهترین خدمات را به آنها ارائه می‌کند. مراقبت‌های بهداشتی فرانسه با وجود کیفیت بالا کم هزینه است. بیماران موظفند حداکثر تا 25% هزینه‌های ویزیت پزشک، بستری و نسخه‌ها را بپردازند و مابقی هزینه‌ها بر عهده بیمه و خود دولت است. هزینه‌های بیمار در برخی از شرایط نیز تماما بر عهده خود دولت فرانسه خواهد بود.

نرخ نسبتا پایین بیکاری

دولت فرانسه دائما تلاش می‌کند تا نرخ بیکاری این کشور را به پایین‌ترین حد ممکن برساند. در سال 2019 نرخ بیکاری فرانسه 8.6% بود که این آمار در کلان‌ شهرها نسبتا پایینتر به چشم می‌خورد. نرخ بیکاری در فرانسه با یک شیب ملایم رو به کاهش و بهبود است.

بازار کار عالی و درآمد بالا در فرانسه

کشور فرانسه بازار کار خوبی دارد و درآمد مشاغل مختلف در این کشور نسبت به هزینه‌های زندگی قابل قبول است. اکثر مردم فرانسه در حوزه کارهای خدماتی فعالیت می‌کنند. از رشته‌های پرطرفدار در فرانسه می‌توانیم به حسابداری، آی تی، ساخت و ساز و شغل‌های مدیریتی اشاره کنیم که بازار کار خوبی هم دارند.

وجود فرصت‌های انبوه برای سرمایه گذاری

به یکی از جذابترین قسمت‌ها در بررسی مزایا و معایب مهاجرت به فرانسه رسیدیم. همانطور که میدانید کشاورزی فرانسه در کل دنیا معروف است. به طور کلی کشاورزی در کشور فرانسه نسبت به مابقی سرزمین‌های اروپایی فعالتر است. جالب است بدانید که فرانسه رتبه چهارم را در بخش کشاورزی دارد و یکی از بزرگترین صادرکنندگان ذرت، گندم و پنیر معروف فرانسوی است. کشاورزی پررونق یک فرصت استثنایی را برای سرمایه گذاران بوجود می‌آورد و آنها می‌توانند از طریق صادرات محصولات کشاورزی درآمد خوبی بدست بیاورند.

همچنین، کشور فرانسه به سرمایه گذاران نخبه ویزا تلنت ارائه می‌کند که یکی از بهترین مجوزهای مهاجرتی این سرزمین است.

تجربه زندگی در یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان

فرانسه در بین قدرت‌های بزرگ جهان جایگاه سوم را دارد. خوب است بدانید که کشور فرانسه یکی از بزرگترین صادرکنندگان اسلحه در کل دنیاست. صنایع هوایی فرانسه در اروپا حرف اول را می‌زند و همچنین این کشور جایگاه ششمین قدرت صنعتی دنیا را دارد.

تجربه زندگی در یکی از غول‌های اقتصادی دنیا

فرانسه دومین اقتصاد بزرگ دنیا را دارد و همانطور که می‌دانید نیمی از جمعیت این کشور شاغل هستند. جالب است بدانید که اکثر نیروهای کار در فرانسه افراد متخصص هستند و فرانسه به واسطه نیروی حرفه‌ای صنعت روبه رشدی در اروپا دارد. فرانسه در صنعت هواپیمایی، شیمیایی، الکترونیک و متالوژی بسیار پیشرو است.

معایب مهاجرت به فرانسه چیست؟

مالیات‌های سنگین

مالیات یکی از مهمترین مباحث در بررسی مزایا و معایب مهاجرت به فرانسه است. در همین ابتدا باید بگوییم که مالیات‌ها در کشور فرانسه سنگین هستند. مالیات کشور فرانسه حدودا 45% است که خوشبختانه شامل مسکن، کالا و خدمات نمی‌شود. لازم به ذکر است که مالیات همزمان جز مزایا و معایب کشور فرانسه است، چرا که دولت هزینه‌ای که به عنوان ارزش افزوده از مردم می‌گیرد را خرج امور اجتماعی و رفاهی می‌کند.

تعصبات بد فرهنگی

بر هیچکس پوشیده نیست که مردم فرانسه افرادی باتعصب هستند، به طوریکه ترجیح می‌دهند تنها به زبان فرانسوی سخن بگویند یا کالای خارجی را خریداری نکنند. اگر قصد دارید با مردم فرانسه ارتباط برقرار کنید باید به زبان آنها سخن بگویید. جای نگرانی نیست چرا که شما در جامعه فرانسه می‌توانید به راحتی زبان فرانسوی را بیاموزید.

مشکلات نسبتا زیاد در خرید و اجاره خانه و آپارتمان در فرانسه

خرید و اجاره ملک یکی از چالش‌های رایج در فرانسه است. صاحبخانه‌ها ترجیح می‌دهند خانه خود را به افرادی که سابقه زندگی در این کشور را دارند اجاره بدهند. جای نگرانی نیست، چرا که پس از گذشت مدتی معین می‌توانید بوسیله مشورت با متخصصین املاک در فرانسه خانه دلخواه خود را خریداری یا اجاره کنید.

در پایان آیا زندگی در کشور فرانسه برای مهاجران ایرانی خوب خواهد بود؟

مزایا و معایب مهاجرت به فرانسه را در مقاله پیشه‌رو بررسی کردیم. اکنون نوبت آن می‌رسد که شما نیازها و شرایط خود را با توجه به اطلاعاتی که در این بخش کسب کردید بسنجید و انتخاب هوشمندانه‌ای برای خودتان رقم بزنید.

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *