نحوه مهاجرت به فرانسه (2)

همه چیز درباره اخذ اقامت فرانسه | نحوه مهاجرت به فرانسه

فرانسه به دلیل زندگی و سیستم آموزشی باکیفیت یکی از بهترین مقاصد دنیا برای مهاجرت است. اخذ اقامت فرانسه مناسب کسانی است که به دنبال یک زندگی در یک کشور کم هزینه و توسعه یافته هستند. اقامت فرانسه می‌تواند امکانات ویژه‌ای را در اختیار شما بگذارد که طبیعت بکر و هزینه مناسب زندگی تنها گوشه‌ای از این ویژگی‌هاست. در این بخش قصد داریم تا اخذ اقامت و مهاجرت به فرانسه را از زوایای مختلف بررسی کنیم. با ما همراه باشید تا با زندگی در یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی دنیا آشنا شوید.

موضوعاتی که در این بخش مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 • مزایای اخذ اقامت فرانسه و زندگی در این کشور چیست؟
 • کارت اقامت فرانسه چیست؟
 • انواع روش های اخذ اقامت فرانسه کدام است؟
 • در پایان بهترین راه اخذ اقامت فرانسه برای ایرانیان چیست؟

مزایای اخذ اقامت فرانسه و زندگی در این کشور چیست؟

فرانسه بدون شک یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان است و زندگی در این کشور از مزایای زیادی برخوردار است و قصد داریم در این بخش به تمامی مزیت‌های آن بپردازیم.

 • بدون نیاز به ویزا سفر کنید

خوب است بدانید که صاحبان کارت اقامت و ویزای شنگن فرانسه می‌توانند به 26 کشور مختلف دنیا آزادانه سفر کنند. دولت فرانسه امکان سفر بدون ویزا را طی توافقاتی با کشورهای اتحادیه اروپا مهیا کرد. جالب است بدانید که شما می‌توانید به راحتی بوسیله کارت اقامت فرانسه برای زندگی در 26 کشور اقدام کنید. اگر قصد زندگی در یکی از 26 کشور را دارید، می‌توانید با گذراندن مراحل مربوطه و پرداخت هزینه‌های لازم اقدام کنید.

 • اقتصادی هزینه کنید

یکی از مزیت‌های بزرگی که زندگی در فرانسه به همراه دارد این است که هزینه آموزش، درمان و… نسبت به سایر کشورهای اروپایی مناسب تر است.  همچنین هزینه تحصیل در فرانسه چیزی نزدیک به صفراست.

 • از طبیعت بکر و زیبا لذت ببرید

فرانسه دارای طبیعت زیبا و بکری است و تنوع مناظر بالایی دارد. تنوع زیستی فراوان تمام چیزی که شما برای تفریح و سرگرمی آخر هفته به آن نیاز دارید را مهیا می‌کند.

 • بدون دردسر و امن کار کنید

کار کردن در کشور مقصد یکی از بزرگترین دغدغه‌های هر مهاجری است. با وجود قیمت بالای ارز امکان تامین مخارج زندگی از کشور ایران وجود ندارد یا بسیار سخت است. بنابراین بهتر است کشوری را انتخاب کنید که توانایی پیوستن به جامعه نیروی کار آن را داشته باشید. نیروی کار در کشور فرانسه قوانین معینی دارد و با قراردادهای رسمی استخدام می‌شوند و از حقوق و مزایای ویژه بهره می‌برند. امنیت شغلی در فرانسه بسیار بالاست و شما می‌توانید بدون هیچ نگرانی در این کشور به کار بپردازید.

 • حمل و نقل هوشمند و پیشرفته

فرانسه از اتوبان‌ها و خیابان‌های استاندارد، فرودگاه‌های متعدد بین المللی، شبکه قطارهای هوشمند و سریع السیر و… برخوردار است. کشور فرانسه هرآنچه که از حمل و نقل می‌خواهید برای شما فراهم می‌کند.

کارت اقامت فرانسه چیست؟

کارت اقامت فرانسه به دارندگان خود امکان اسکان و ورود به بازار کار این کشور را می‌دهد. به طور کلی، کارت اقامت فرانسه به دارندگان خود یکسری حقوق و امکانات خاص را می‌دهد. هرکسی که متقاضی اخذ مجوز اقامت فرانسه است باید ویزای بلند مدت یا VLS-TS این کشور را بدست بیاورد. کارت اقامت فرانسه باید توسط اداره مهاجرت تایید شود.

انواع روش های اخذ اقامت فرانسه کدام است؟

اخذ اقامت فرانسه نیز مانند هر کشور دیگری دارای روش‌های متعدد است. به طوری که شما می‌توانید روشی که با شرایط شما همخوانی بیشتری دارد را انتخاب کنید. در این بخش بهترین روش‌های اخذ اقامت فرانسه را به شما معرفی می‌کنیم.

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

در صورتی می‌توانید از طریق ازدواج اقامت فرانسه را دریافت کنید که همسر شما تبعه این کشور باشد. توجه داشته باشید که برای دریافت اقامت فرانسه از طریق ازدواج باید بتوانید وضعیت تاهل خود را به دولت این کشور ثابت کنید.

مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی

اگر فردی هستید که از تمکن مالی خوبی برخوردار است طرح خودحمایتی کاملا مناسب شماست.  یکی از مزیت‌های دریافت اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی این است که می‌توانید از حقوق بالایی در این کشور برخوردار شوید. شرط لازم برای کسب اقامت خود حمایتی فرانسه اثبات تمکن مالی و بی نیاز بودن نسبت به دریافت شغل در این کشور است.

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

شما می‌توانید بوسیله سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، ثبت شرکت، راه اندازی استارتاپ، کارآفرینی و طرح تمکن مالی اقامت فرانسه را دریافت کنید. حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک در فرانسه 90 هزار یورو است. اگر اقدام به خرید ملک در فرانسه کنید یک ویزای یک ساله دریافت می‌کنید که باید شرط حضور در کشور مقصد را رعایت نمائید.

مهاجرت به فرانسه از طریق تولد

اگر یکی از والدین والد فرانسوی باشد، فرزند نیز به طور خودکار تابعیت فرانسه را دریافت می‌کند. همچنین، کودکان فرانسوی که خارج از کشور متولد می‌شوند، کودکانی که به فرزندخواندگی گرفته شدند و فرزندانی که بیرون از ازدواج به دنیا میایند نیز مشمول دریافت تابعیت فرانسه هستند.

مهاجرت هنرمندان به فرانسه

ویزای پاسپورت تلنت فرانسه به افرادی که توانایی افزایش زیبایی و هنر این کشور را دارند اعطا می‌گردد. پاسپورت تلنت یک ویزای بلند مدت است که 4 سال اعتبار دارد.

افراد زیر مشمول دریافت ویزای پاسپورت تلنت فرانسه هستند:

 • فارغ التحصیلانی که مهارت و مدارک لازم را دارند.
 • افراد ماهری که توسط یک شرکت فرانسوی و مبتکر استخدام شدند.
 • کارمندان متخصصی که حداقل 5 سال تجربه کار حرفه‌ای در زمینه مورد نظر دارند.
 • محققانی که به دنبال تحقیق و سخنرانی در فرانسه هستند.

در پایان بهترین راه اخذ اقامت فرانسه برای ایرانیان چیست؟

تا اینجا با نحوه اخذ اقامت فرانسه و انواع روش‌های آن آشنا شدیم. در حال حاضر ایرانیان می‌توانند از تمامی روش‌های موجود نسبت به دریافت اقامت فرانسه اقدام کنند. باید با توجه به شرایط فعلی خود روش دلخواهتان را انتخاب کنید. برای مثال اگر دانشجو هستید، می‌توانید ویزای تحصیلی بگیرید یا اگر به اندازه کافی سرمایه دارید قادرید از طریق سرمایه‌گذاری اقدام کنید.

رزرو مشاوره

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *