همه چیز درباره دانشگاه‌های پاریس

همه چیز درباره دانشگاه‌های پاریس | راهنمای تحصیل در مراکز علمی فرانسه

بدون شک پاریس یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان است. پاریس به دلیل فرهنگ و هنر غنی که دارد، همیشه یکی از گزینه‌های دلخواه دانشجویان سراسر دنیا برای تحصیل است. دانشگاه‌های پاریس به دلیل سطح علمی بالایی که دارند همیشه جزو بهترین مراکز علمی جهان بودند. رشته‌های تحصیلی در دانشگاهای پاریس بسیار متنوع هستند. در نتیجه نیاز نیست نگران عدم وجود رشته تحصیلی مورد نظر خود در پاریس باشید.

همانطور که میدانید هر چه سطح علمی مراکز تحصیلی یک شهر بالاتر باشد، تقاضا برای آن نیز بیشتر خواهد بود، با تمام این تفاسیر ما در کنار شما هستیم تا بهترین و ارزانترین دانشگاههای پاریس را بشناسید. همچنین، قصد داریم در این مقاله هر کدام از دانشگاه‌های خوب فرانسه را از زاویه‌های مختلف مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید تا به طور کامل با مراکز علمی پاریس آشنا شوید.

موضوعاتی که در این بخش مورد بررسی قرار خواهیم داد:

  • بهترین دانشگاه‌های پاریس برای تحصیل دانشجویان ایرانی کدامند؟
  • ارزانترین دانشگاه‌های پاریس برای تحصیل دانشجویان کدامند؟
  • در پایان آیا دانشگاه‌های پاریس مراکز خوبی برای تحصیل دانشجویان ایرانی هستند؟

بهترین دانشگاه‌های پاریس برای تحصیل دانشجویان ایرانی کدامند؟

همانطور که گفتیم بسیاری از دانشگاه‌های پاریس در لیست بهترین مراکز علمی جهان قرار دارند. قصد داریم دانشگاه‌هایی که رنکینگ جهانی دارند و دانشجویان معروف و موفقی از آنها فارغ التحصیل شدند را در این قسمت به شما معرفی کنیم.


دانشگاه پاریس

برای شروع از دانشگاه پاریس یا universite de Paris آغاز می‌کنیم. دانشگاه پاریس نه تنها دارای جایگاه بین المللی است، بلکه دائما با مراکز علمی ممتاز دنیا در حال همکاری است. تمامی شاخه‌های علوم انسانی، هنر، اقتصادی، اجتماعی، پزشکی، فناوری، داروسازی و… در دانشگاه پاریس وجود دارند. دانشگاه پاریس در سال‌های اخیر توانسته رتبه 261 QS را به خود اختصاص دهد.

خبر خوب این است که دانشگاه پاریس هیچ تبعیضی میان دانشجویان خارجی و بومی قائل نمی‌شود. به طوری که دانشجویان خارجی مستلزم پرداخت همان شهریه‌ای هستند که محصلان بومی و عضو اتحادیه اروپا باید بپردازند. شهریه دانشگاه پاریس وابسته به مقطع تحصیلی که دارید از 170 تا 380 یورو برای هر ترم متغیر است. سایت و پردیس‌های دانشگاه پاریس از منطقه 5 تا 18 رشد کردند.

همانطور که در قسمت بالا گفتیم، دانشگاه پاریس با مراکز علمی ممتاز دنیا همکاری دارد. مراکز علمی که با پاریس همکاری دارند عبارتند از دانشگاه آکسفورد، کمبریج، هایدلبرگ، استنفورد، هاروارد و ام آی تی. دانشگاه پاریس بورسیه‌های تحصیلی متنوع و فراوانی را به متقاضیان ارائه می‌کند. باید در نظر داشته باشید که اگر متقاضی تحصیل در دانشگاه پاریس هستید باید مدرک زبان فرانسوی B2 را کسب کنید، با این وجود اکثر برنامه‌های تحصیلی این مرکز علمی به انگلیسی است. دانشگاه پاریس بیش از ده زبان زنده دنیا اعم از پرتغالی، انگلیسی، اسپانیایی و… را آموزش می‌دهد.


دانشگاه نرمال سوپریور پاریس

آخرین رده بندی‌های جهانی نشان می‌دهد که دانشگاه نرمال سوپریور رتبه 43 را در بین مراکز علمی از آن خود کرد. دانشگاه سوپریور که در محله لاتین پاریس قرار دارد، در سال 1793 تاسیس شد. در دانشگاه سوپریور پاریس رشته‌های علوم انسانی و تجربی تدریس می‌شوند. جالب است بدانید که تعداد زیادی از دانشجویان دانشگاه نرمال سوپریور موفق به کسب جایزه بزرگ نوبل شدند.


دانشگاه پیر و ماری کوری پاریس

اگر به دنبال یک دانشگاه سطح عالی در حوزه علوم پزشکی هستید ما به شما دانشگاه پیر و ماری کوری پاریس را پیشنهاد می‌کنیم. دانشگاه پیر و ماری کوری یکی از بهترین مراکز علمی در حوزه علوم پزشکی است و با بیش از 125 آزمایشگاه توانسته تا جایگاه بالای خود را در بین دیگر مراکز علمی حفظ کند. نکته جالب در خصوص پیر و ماری کوری این است که حدود 20% از دانشجویان آن بین المللی هستند.


دانشگاه پلی تکنیک پاریس

اگر به دنبال یک موسسه عالی در حوزه رشته‌های ریاضی هستید، ما به شما پلی تکنیک پاریس را معرفی می‌کنیم. دانشگاه پلی تکنیک رتبه 22 را که بهترین جایگاه رشته ریاضی فرانسه در جهان است به خود اختصاص داد. همچنین، دانشگاه پلی تکنیک در جنوب شهر پاریس قرار دارد.


دانشگاه پنتئون سوربن پاریس

یکی از بهترین مراکز علمی پاریس در حوزه حقوق، رشته‌های اقتصادی، هنر و علوم انسانی دانشگاه سوربن است. دانشگاه سوربن که در محله لاتین پاریس قرار دارد، رشته‌هایی نظیر باستان شناسی را به طور تخصصی آموزش می‌دهد.


ارزانترین دانشگاه‌های پاریس برای تحصیل دانشجویان کدامند؟

ذهن ما زمانی که صحبت از ارزانترین می‌شود ناخودآگاه به سراغ بی‌کیفیتی می‌رود. به گونه‌ای که فکر می‌کنیم چون یک مرکز علمی هزینه کمتری دارد پس در نتیجه کیفیت پایین‌تری نیز دارد و این موضوع تا حدودی غلط است. در پاریس دانشگاه‌هایی وجود دارند که با وجود هزینه بسیار پایین کیفیت بالایی را به متقاضیان ارائه می‌کنند و ما قصد داریم آنها را در این بخش به شما معرفی کنیم.


دانشگاه گوستاو ایفل پاریس

تمام هزینه‌ای که باید برای دوره کارشناسی دانشگاه گوستاو بپردازید تنها 300 دلار است. موسسه آموزشی گوستاو یکی از جدیدترین دانشگاههای پاریس است که در سال 2020 تاسیس شد. رشته‌های تحصیلی در دانشگاه گوستاو عبارتند از مدیریت بازرگانی، حسابداری، مدیریت تجارت، علوم کامپیوتر و… .


دانشگاه پاریس دوفین

هزینه تمام دوره‌های کارشناسی در دانشگاه پاریس دوفین 2761 دلار است. دانشگاه دوفین در سال 1968 تاسیس شد و تمامی رشته‌های حقوق، اقتصاد و مدیریت را پوشش می‌دهد. مرکز علمی پاریس دوفین دارای 95 دوره کارشناسی ارشد، 5 دوره دکترا و 90 دوره اجرایی است. بالغ بر 28% دانشجویان دانشگاه دوفین خارجی هستند و همین موضوع این موسسه علمی را به یکی از بین المللی‌ترین دانشگاه‌های فرانسه تبدیل می‌کند.


دانشگاه پاریس ساکلی

هزینه دوره‌های کارشناسی در دانشگاه ساکلی تنها 205 دلار است. دانشگاه ساکلی که در سال 1971 تاسیس شد اکثر دوره‌های خود را به زبان فرانسوی تدریس می‌کند. شیمی، فیزیک، تجارت بین الملل، اقتصاد و علوم زندگی دوره‌هایی هستند که در دانشگاه ساکلی به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند.


در پایان آیا دانشگاه‌های پاریس مراکز خوبی برای تحصیل دانشجویان ایرانی هستند؟

همانطور که دانستید دانشگاه‌های پاریس در رتبه بندی‌های جهانی سطح بالایی دارند. از آنجایی که مراکز علمی پاریس با بهترین دانشگاه‌های جهان همکاری دارند و همواره کیفیت آموزش و رفاه دانشجویان را در اولویت خود قرار می‌دهند. با تمام تفاسیری که ارائه کردیم، دانشگاه‌های پاریس یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان ایرانی هستند.

دریافت مشاوره تخصصی اخذ اقامت فرانسه

رزرو مشاوره
برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *