اکسپرس اینتری کانادا چیست؟ | قانون جدید اکسپرس اینتری 2024

اکسپرس اینتری کانادا
آنچه در این مقاله خواهید خواند:

تاکنون به سریعترین روش مهاجرت به کانادا فکر کرده‌اید؟ آیا می‌شود در کمترین زمان ممکن اقامت کشور پهناور و توسعه یافته کانادا را دریافت کرد؟ همانطور که می‌دانید، روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد که یکی از آن‌ها اکسپرس اینتری است. اما اکسپرس اینتری کانادا چیست و چرا تا این حد محبوب است؟ در روش اکسپرس اینتری، کانادا بر حسب معیارهای مختلفی به متقاضیان امتیاز می‌دهد که در پایان هرکس بیشترین امتیاز را کسب کند می‌تواند اقامت دائم کانادا را در قرعه کشی دریافت کند.
عجله نکنید چرا که قصد داریم در این مقاله به صورت کامل به موضوع اکسپرس اینتری بپردازیم. پس اگر می‌خواهید با یکی از روش‌های هیجان انگیز مهاجرت به کانادا آشنا شوید این مقاله را تا پایان همراهی کنید.

اکسپرس اینتری کانادا چیست؟

اکسپرس اینتری(Express Enry) یک فضای آنلاین است که توسط دولت کانادا با هدف یافتن متخصصان ماهر در یک رشته ایجاد شده است. به این صورت که افراد متخصص و ماهر در یک رشته که قصد مهاجرت دارند، می‌توانند وارد اکسپرس اینتری شوند و اقدامات لازم را انجام دهند. برای اینکه بتوانید واجد شرایط قبولی در اکسپرس اینتری شوید باید دارای یکی از سه شرط زیر باشید:

 • یک متخصص با مهارت بالا باشید.
 • یک کسب و کار موفق داشته باشید.
 • سابقه همکاری موفق با یکی از کمپانی‌های کانادایی داشته باشید.

اگر شما جزو یکی از سه دسته بالا هستید، می‌توانید مشخصاتتان را برروی پروفایل اکسپرس اینتری وارد کنید. در ادامه، کانادا به متخصصانی که با توجه به مشخصات و رزومه‌شان نمره بالاتری گرفتند، اقامت دائم می‌دهد. هدف کانادا از تشکیل برنامه اکسپرس اینتری جذب نیروهای ماهر است، پس هرچقدر که تخصص شما در زمینه موردنظرتان بیشتر باشد شانس قبولیتان نیز افزایش می‌یابد.

مزایای اکسپرس اینتری کانادا چیست؟

همانطور که در ابتدای مقاله به این موضوع اشاره کردیم، اکسپرس اینتری یک روش بسیار سریع برای مهاجرت است. جالب است بدانید که حتی معنای لغوی Epress Entry ورود سریع است. از آنجایی که مهاجرت تا سال 2015 یک روند سخت، پیچیده و زمان بر بود، دولت کانادا روش اکسپرس اینتری را ایجاد کرد. متقاضیان با روش فوق می‌توانند بدون زمان انتظار برای صدور ویزا اقامت کانادا را دریافت کنند. برای دریافت ویزا اکسپرس اینتری نیازی نیست که دارای شرایط فوق العاده و دور از ذهنی باشید، بلکه کافی است که در یک مهارت تخصص بالایی داشته باشید. همچنین تسلط نسبی به یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی برای دریافت اکسپرس اینتری ایده‌آل است.

مدت زمان اکسپرس اینتری چقدر است؟

ارزیابی اکسپرس اینتری از زمان بررسی مشخصات و رزومه تا صدور ویزای اقامت دائم کمتر از 6 ماه طول می‌کشد. متقاضیان تا یکسال فرصت دارند که با توجه به مشخصاتی که در پروفایل خود وارد کردند، دعوتنامه دریافت کنند. به زبان دیگر مشخصات و پروفایل شما تا یکسال در اکسپرس اینتری فعال می‌ماند و پس از یکسال منقضی می‌شود. اگر با گذشت یکسال موفق به دریافت دعوتنامه نشدید، می‌توانید مجددا تلاش کنید. به طور کلی، مدت زمان اکسپرس اینتری به شرح زیر است:

 • نهایتا یکسال زمان برای دریافت دعوتنامه نیاز دارید.
 • پس از صدور ITA 60 روز فرصت دارید تا اسناد و مدارک لازم را به صورت کامل ارائه دهید.
 • در نهایت بررسی درخواست شما توسط IRCC ممکن است تا 6 ماه زمان ببرد.

شرایط جدید اکسپرس اینتری در سال آتی

شرکت و قبولی در اکسپرس اینتری شرایط چندان سختی ندارد. همه افراد می‌توانند در این رویداد كه در فضای آنلاین وجود دارد شرکت کنند و مهارت‌های خود را بسنجند. اما به طور کلی، برای ورود به اکسپرس اینتری کانادا باید شرایط زیر را داشته باشید.

 • باید حداقل یکسال سابقه کار موفق و تمام وقت طی 10 سال گذشته در رشته مورد نظرتان را کسب کنید.
 • باید حداقل نمره معیار زبان کانادایی یا CLB در یک از آزمون‌های مورد تایید زبان انگلیسی یا فرانسوی را کسب کنید.
 • حداقل مدرک دیپلم را که توسط استانداردهای کانادایی ارزیابی می‌شود را دریافت کنید.

معیارهایی که در این قسمت گفتیم، حداقل موضوعاتی است که برای شرکت در اکسپرس اینتری به آن نیاز دارید. در نتیجه، داشتن تمامی معیارهای بالا نمی‌تواند به تنهایی باعث دریافت ویزا اکسپرس اینتری کانادا شود. همیشه کاربرانی که پروفایل، رزومه و در نتیجه امتیاز بالاتری کسب می‌كنند، نسبت به كاربراني كه با حداقل ملزومات وارد مي‌شوند اولويت بالاتري دارند.

مدرک زبان برای اکسپرس اینتری

موضوع مهم ديگر اين است كه مدرك زبان براي اكسپرس اينتري كانادا چيست؟ همانطور كه گفتيم براي دريافت ويزاي ورود سريع به معادلسازی مدرك زبان CLB نیاز دارید. CLB که مخفف Canadian Languuage Benchmarks است به معنای مدارکی است که به عنوان معیارهای زبان کانادایی محاسبه می‌شوند. کانادا یک کشور دو زبانه است که تکلم در این کشور با دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی صورت می‌گیرد. در نتیجه از CLB برای معادل سازی مدارک زبان استفاده می‌شود.

حداقل امتیاز اکسپرس اینتری در سال جدید چقدر است

به صورت دقیق نمی‌توانیم بگوییم که حداقل امتیاز مورد نیاز برای قبولی در اکسپرس اینتری چقدر است. موضوع اصلی این است که هرچقدر امتیاز بیشتری کسب کنید، شانس قبولیتان در مقایسه با رقیب‌هایتان نیز افزایش می‌یابد. با این حال، معیارهایی وجود دارند که امتیازتان در اکسپرس اینتری را مشخص می‌کنند. معیارهای موثر در امتیازبندی اکسپرس اینتری کانادا به شرح زیر است:

 • سن
 • میزان تحصیلات
 • سابقه کار
 • مهارت زبان
 • میزان انطباق پذیری
 • پیشنهادها و ایده‌های مربوط به حوزه تخصصی

مراحل ثبت نام اکسپرس اینتری کانادا چیست؟

تا اینجا دانستیم که اکسپرس اینتری کانادا چیست و چه کسانی می‌توانند برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنند. با وجود اینکه مراحل ثبت نام در ورود سریع کانادا سخت نیست، اما اگر با دقت و مشورت کافی صورت نگیرد می‌تواند زمان شما را تا حد چشمگیری هدر دهد. برای جلوگیری از اتلاف وقت همه متقاضیان به یک راهنمای مطمئن نیاز دارند تا به بهترین شکل ممکن آ‌ن‌ها را هدایت کند. کامفی ویزا یک مرجع مطمئن با سابقه طولانی است که می‌تواند از صفر به متخصصانی که قصد مهاجرت دارند کمک کند. اگر به دنبال یک راه امن برای مهاجرت هستید، فرصت را از دست ندهید و با کارشناسان کامفی ویزا تماس بگیرید.

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط با ما

جهت اطلاع از روش های مهاجرت به فرانسه، کانادا و اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.