مهاجرت تحصیلی به فرانسه

همه چیز درباره تحصیل در فرانسه| مهاجرت تحصیلی به فرانسه در تمامی مقاطع تحصیلی

فرانسه به عنوان یکی از مقاصد محبوب مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان، معروف است. عواملی مانند شرایط ایده آل تحصیلی در دانشگاهها و کالج ها، کیفیت بالای سیستم آموزشی، زندگی با کیفیت و فرصت های شغلی مناسب، به طور گسترده ای تصمیم گیری دانشجویان را برای انتخاب این کشور تحت تاثیر قرار می دهند. در واقع، مهاجرت تحصیلی به فرانسه به عنوان یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت به این کشور شناخته می شود.

موضوعاتی که در این بخش مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 • چرا باید در فرانسه تحصیل کنید؟
 • بررسی شرایط عمومی تحصیل در فرانسه
 • سیستم آموزشی فرانسه
 • مهاجرت به فرانسه با تحصیل در دوره زبان در کشور فرانسه
 • تحصیل در مدارس فرانسه
 • تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاههای فرانسه​
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فرانسه
 • تحصیل در مقطع دکترا
 • پسداک در فرانسه
 • مزایا و معایب تحصیل در فرانسه
 • هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در فرانسه
 • ویزا همراه دانشجویی در فرانسه

چرا باید در فرانسه تحصیل کنید؟

به چند دلیل اصلی می‌توان به این سوال پاسخ داد:

دامنه گسترده رشته‌ها

واحد آموزش در فرانسه گستره وسیعی از رشته‌ها را پوشش می‌دهد. این کشور به شما امکان می‌دهد رشته تحصیلی خود را با توجه به علاقه‌ها و فرصت‌های شغلی مناسب انتخاب کنید.


کشوری پیشرو در علم

 فرانسه به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در علم شناخته می‌شود. با تحصیل در فرانسه، شما به دنیای علم و پژوهش نزدیک شده و از سطح کیفیت بالای آموزش بهره‌برداری می‌کنید.


کیفیت بالای زندگی

 فرانسه یک کشور با کیفیت بالای زندگی است. با محیط زیبا، فرهنگ غنی، هنر بی‌نظیر و امکانات فراوان، شما در محیطی متنوع و پویا زندگی خواهید کرد.


فرصت‌های شغلی

فرانسه فرصت‌های شغلی مناسبی در بسیاری از حوزه‌ها ارائه می‌دهد. با گرایش به شغل موردعلاقه خود و کسب مدارک تحصیلی مرتبط، شما می‌توانید به دستاوردهای علمی و فنی خود در بازار کار فرانسه بهره‌برداری کنید.


فرصت‌های اقامت و شهروندی

 شما می‌توانید با تحصیل در فرانسه، فرصتی برای دریافت اقامت و شهروندی در این کشور دریافت نمایید. این امر به شما امکان استقرار بلندمدت و آینده شغلی تضمین شده در فرانسه را می‌دهد.

بنابراین، تحصیل در فرانسه از طریق مهاجرت تحصیلی یک مسیر جذاب و پرمزیت است که به شما فرصت‌های علمی، فرهنگی و شغلی فراوان را ارائه می‌دهد.


بررسی شرایط عمومی تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه همواره جزء مقاصد محبوب برای دانش‌آموزان بوده است. علاوه بر سطح بالای کیفیت آموزشی که در این کشور وجود دارد، شهریه‌های ارزان و حتی امکان تحصیل در دانشگاه‌های رایگان فرانسه، توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است و هر ساله تعداد زیادی دانشجو برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه تمام تلاش خود را می‌کنند. این کشور امکان تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی را فراهم می‌کند، از پیش‌دانشگاهی و مدارس تخصصی تا دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی.


سیستم آموزشی فرانسه

سیستم آموزشی در فرانسه از دوره‌های مختلفی تشکیل شده است. آموزش اجباری در این کشور از سن سه سالگی تا ۱۶ سالگی برای کودکان است و شامل چهار دوره مختلف می‌شود. در ابتدا، دوره پیش‌دبستانی برای سنین ۳ تا ۶ سال ارائه می‌شود. سپس، کودکان وارد مدرسه ابتدایی (école élémentaire) می‌شوند که بین ۶ تا ۱۱ سالگی است. پس از آن، مدرسه راهنمایی یا کالج برای سنین ۱۱ تا ۱۵ سال و دبیرستان یا لیسه برای سنین ۱۵ تا ۱۸ سال تعبیه شده است.

اگر شما یا فرزندانتان قصد مهاجرت و تحصیل در فرانسه را دارید، کامفی ویزا به شما توصیه می‌کند حتما به صفحه‌ای که معرفی و از شرایط    سیستم آموزشی در فرانسه است مراجعه کنید و تمام اطلاعات لازم درباره آموزش در این کشور را دریافت کنید. در این مقاله، سیستم آموزشی فرانسه از مقاطع ابتدایی تا متوسطه در مدارس دولتی و خصوصی، مقطع لیسانس بین‌المللی، فارغ‌التحصیلی، کمک‌های مالی و بورسیه‌های تحصیلی، حمایت‌های آموزشی دولت فرانسه، یادگیری زبان فرانسه و حتی حمایت‌های آموزشی ویژه برای کودکان با شرایط خاص را بررسی کرده‌ایم.

کامفی ویزا همواره آماده همراهی با شماست تا بتوانید بهترین مدارس و دانشگاه‌های فرانسه را برای تحصیل انتخاب کنید.


مهاجرت به فرانسه با تحصیل در دوره زبان در کشور فرانسه

یکی از راه‌های کسب اقامت و تابعیت فرانسه، مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل است که توجه بسیاری از افراد خارجی را به خود جلب کرده است. فرانسه همچنان از سیستم آموزشی رایگان خود در اتحادیه اروپا بهره‌مند است، مانند کشورهای اتریش، آلمان و نروژ. این ویژگی منحصربه‌فرد باعث شده است که افراد به فکر مهاجرت به فرانسه بیفتند و فرآیند صدور روادید را سریعتر انجام دهند.

روند دریافت پذیرش و ویزای زبان فرانسه بسیار سریع است و این تسریع در امور باعث شده تا درخواست‌های تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به طور چشمگیری افزایش یابد. پیشنهاد مهاجرت به فرانسه از طریق دریافت ویزای دوره زبان و خواندن زبان فرانسه در فرانسه، یک راه مطمئن برای ادامه تحصیل و ورود به بازار کار در تمامی مقاطع تحصیلی است.


تحصیل در مدارس فرانسه

یکی از روش‌های مهاجرت به فرانسه، اخذ ویزای تحصیلی است که در بین دانش‌آموزان و دانشجویان خارجی بسیار محبوبیت دارد و توسط تیم کامفی ویزا مورد بررسی قرار گرفته است. سیستم آموزشی مدارس فرانسه از مقطع پیش‌دبستانی تا متوسطه (دبیرستان) مشابه سیستم آموزشی ایران است. ما سعی کردیم در این مقاله به شرایط عمومی مدارس جهت تحصیل در کشور فرانسه، نظام آموزشی فرانسه و تمامی مقاطع تحصیلی در مدارس فرانسه بپردازیم. برای اطلاعات بیشتر، می‌توانید به صفحه تحصیل در مدارس فرانسه مراجعه کنید.


تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های فرانسه

دانشجویان در مقطع کارشناسی در فرانسه می‌بایست بین 6 تا 8 ترم تحصیلی را پشت سر بگذارند. برای تحصیل در دانشگاههای دولتی فرانسه به زبان فرانسه در این مقطع، ارائه مدرک زبان فرانسه با سطح B2 کافی است. شرایط لازم برای ورود به این مقطع شامل دریافت مدرک دیپلم یا معادل آن و پذیرش در دانشگاه یا کالج‌های فرانسه است. شما می‌توانید در صفحه کارشناسی در فرانسه، از انواع رشته‌های تحصیلی در این مقطع، هزینه‌های تحصیل در فرانسه، مزایا ویزا تحصیلی فرانسه، انواع بورسیه‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی و همچنین مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی فرانسه اطلاعات لازم، کسب نمایید. در صورتی که قصد تحصیل در این کشور در مقطع کارشناسی را دارید، می‌توانید به لینک صفحه مقطع کارشناسی مراجعه کنید.


تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فرانسه

آیا می‌دانستید اخذ ویزا تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد یکی از مسیرهای پرطرفدار برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه است؟ پس از اخذ ویزا تحصیلی فرانسه و تکمیل تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد، شما دو بازه شش ماهه فرصت دارید تا در فرانسه کاری پیدا کنید و برای تمدید ویزا فرانسه اقدام نمایید. همچنین، پس از سپری کردن 3 سال در فرانسه به صورت کارمند، می‌توانید در خصوص اقامت دائم و حتی شهروندی این کشور اقدام کنید. دوره‌های تحصیلی ارشد در فرانسه به عنوان مستر 1 و مستر 2 شناخته می‌شوند. آیا شما قصد تحصیل در این مقاطع را دارید؟ در صورت تمایل، می‌توانید به لینک صفحه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مراجعه کنید.


تحصیل در مقطع دکترا

فرانسه دارای 83 دانشگاه دولتی است که در اختصاص رشته‌های گوناگون تحقیقات و آموزش آکادمیک را انجام می‌دهند. از این تعداد، 27 دانشگاه و دانشکده تحت عنوان “COMUE” همکاری بین دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی را تقویت می‌کنند. عموماً دانشجویان در یک دانشگاه خاص ثبت نام می‌کنند، اما می‌توانند از منابع و فرصت‌های موجود در تمام انستیتوها بهره‌برداری کنند.

مقطع دکتری مناسب برای دریافت انواع بورسیه‌های تحصیلی و رایگان است. همچنین، دانشجویان این مقطع در بهترین دانشگاه‌ها با تنوع رشته‌های دکترا قابلیت تحصیل دارند. دولت هر سال می‌تواند تعداد زیادی دانشجو را حمایت مالی کند. مدت زمان تحصیل در این مقطع معمولاً سه تا چهار سال تمام وقت است و شامل شش ترم استاندارد و دو ترم تحقیقاتی می‌شود. ترم پاییز از اواخر سپتامبر تا ژانویه برگزار می‌شود و در ایام تعطیلات کریسمس و سال نو استراحت دارد. همچنین، ترم بهار از اول فوریه تا ژوئن برگزار می‌شود و بعضی از دانشگاه‌ها در طول عید پاک نیز تعطیلات دارند. در پایان هر ترم، دانشگاه امتحاناتی برگزار می‌کند.


پسداک در فرانسه

دوره‌های پسا دکترا با هدف حمایت از پژوهشگران جوان در تحقیقات کاربردی و ارتقاء سطح تحقیقاتی در دانشگاه برگزار می‌شوند. این دوره‌ها به‌صورت ویژه برای دانش‌آموختگان دکترا یا فوق‌تخصص بالینی در رشته‌های مرتبط با حوزه فعالیت‌های پژوهشی در مراکز تحقیقاتی دانشگاه برگزار می‌شوند. مدت زمان دوره پسا دکترا معمولاً یک تا سه سال است و محقق اصلی باید دارای سطح استاد یا دانشیار با سابقه پژوهشی برجسته باشد.

دوره پسا دکترا به صورت انحصاراً پژوهشی است و به دانشجویان منجر به اخذ مدرک خاصی نمی‌شود. با این حال، در طول دوره پسا دکترا، دانشجویان حقوقی دریافت می‌کنند. میزان این حقوق بسته به پروژه مورد نظر متفاوت است و به صورت ماهیانه به دانشجویان پسا دکترا پرداخت می‌شود.


مزایا و معایب تحصیل در فرانسه

مطلع هستم که تحصیل در هر کشوری مزایا و معایب خاص خود را دارد و فرانسه نیز از این قاعده مستثنی نیست. نسبت مزایا و معایب هر کشور می‌تواند به عنوان ملاکی برای دانشجویان بین‌المللی در انتخاب مقصد نهایی برای ادامه تحصیل باشد. صفحه مزایا مهاجرت به فرانسه که شامل هزینه‌های پایین تحصیل در فرانسه، اقامت در فرانسه، ویزا همراه فرانسه و همچنین برخی از معایب تحصیل در فرانسه است، می‌تواند برای شما اطلاعات مفیدی فراهم کند.


هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجویی در فرانسه

مهاجرت و تحصیل در یک کشور خارجی واقعاً نیازمند بررسی دقیق هزینه‌های مختلف است. ما در مقاله مورد اشاره، هزینه‌های مهاجرت، شامل هزینه‌های تحصیل در فرانسه، معرفی دانشگاه‌های مقرون‌به‌صرفه در فرانسه، هزینه‌های موسسات عالی در فرانسه، خدمات دانشجویی از طرف دولت فرانسه، هزینه‌های دانشگاه‌های خصوصی در فرانسه، هزینه‌های تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های فرانسه و کمک‌های مالی برای دانشجویان بین‌المللی مورد بررسی قرار دادیم. همچنین، به هزینه‌های اقامت مانند خوابگاه و هزینه‌های جانبی زندگی در فرانسه نیز به صورت جامع اشاره کردیم.


ویزا همراه دانشجویی در فرانسه

آیا آگاه هستید که در فرانسه می‌توانید خانواده درجه یک خود را همراه خود به فرانسه بیاورید؟ اخذ ویزای همراه برای دانشجویانی که تمایل به تحصیل در خارج از کشور دارند، بسیار حائز اهمیت است و در انتخاب مقصد مهاجرت آن‌ها نقش بسزایی ایفا می‌کند. شما می‌توانید با تحصیل در فرانسه اقامت تحصیلی دریافت کنید و برای یافتن کار در فرانسه و همچنین برای رسیدن به اقامت دائم در این کشور اقدام کنید.

یکی از دلایلی که فرانسه در میان دانشجویان بین‌المللی محبوب است، حمایت‌های دولتی از دانشجویان خارجی است. یکی از این حمایت‌ها، صدور ویزای همراه فرانسه برای خانواده فردی است که تمایل به تحصیل در فرانسه دارد، و مزیت آن این است که زمان بررسی مدارک کوتاه است و نتیجه‌ی ویزا به سرعت صادر می‌شود. این حمایت به شما امکان می‌دهد همزمان با دریافت ویزای تحصیلی، خانواده‌تان (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) را به فرانسه همراه بیاورید.

دریافت مشاوره تخصصی مهاجرت تحصیلی به فرانسه

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *