شرایط استارت آپ کانادا | همه چیز درباره راه اندازی استارت آپ در کانادا

استارت آپ کانادا
آنچه در این مقاله خواهید خواند:

در حال حاضر کانادا به دلیل داشتن سطح رفاه اجتماعی بالا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیاست. مهاجرت به کانادا زمانی برای متقاضیان شرایط مفیدی است که بتوانند روش مطلوبی را برای مهاجرت انتخاب کنند. بسیاری از افراد تمایلی به دریافت ویزای تحصیلی و کاری ندارند. ویزای سرمایه گذاری نیز نیازمند تمکن مالی بالاست. در این شرایط دریافت ویزا استارت آپ کانادا بهترین روش برای مهاجرت به این کشور وسیع است. شرایط استارت آپ در کانادا برای مهاجران به گونه‌ای است که آن‌ها با این روش می‌توانند با یک تیر چند نشان بزنند. با ویزا استارت آپ کانادا می‌توانید شرایط کار و تحصیل را برای خودتان و خانواده‌تان مهیا کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به کانادا را به شما معرفی کنیم.

ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

منشاء تمامی استارت آپ‌های دنیا یک ایده نوآورانه و خلاقانه است. در واقع استارت آپ‌ها می‌توانند در زمینه‌های مختلف به نیازهای گروهی از افراد پاسخ بدهند. ایده راه‌اندازی استارت‌آپ می‌تواند ‌در زمینه‌های مختلفی همچون پزشکی، مهندسی، سرمایه گذاری و… باشد. اگر شما هم یک استارتاپ موفق دارید یا ایده‌ای در ذهنتان وجود دارد که می‌توانید آن را گسترش دهید ما به شما دریافت ویزا استارتاپ کانادا را پیشنهاد می‌دهیم. ویزا استارت آپ کانادا به متقاضیان اجازه اقامت 5 ساله در کانادا را می‌دهد. همچنین، اگر 3 سال از مدت اقامت را در کانادا حضور داشته باشید می‌توانید شهروندی این کشور را نیز دریافت کنید. با دریافت ویزا از طریق راه‌اندازی استارتاپ می‌توانید اقامت خانواده خود را هم دریافت کنید. خوب است بدانید که با مهاجرت از طریق راه‌اندازی شما و خانواده‌تان اجازه کار در کشور کانادا را دریافت می‌کنید.

مزایای دریافت ویزا استارت آپ کانادا جیست؟

یکی از مزایای خوب مهاجرت به کانادا از طریق استارت‌آپ عدم نیاز به سطح زبان پیشرفته است. این بدان معناست که شما بدون نیاز به مدارکی همچون آیلتس یا گذراندن دوره‌های زبان انگلیسی می‌توانید اقامت کانادا را دریافت کنید. جالب است بدانید که مهاجرت از طریق دریافت ویزا استارت آپ یکی از روش‌های سرمایه گذاری در کاناداست. اما شرایط استارت آپ کانادا ایجاب می‌کند تا افراد بدون نیاز به سرمایه اولیه بزرگ و غیرقابل دسترس اقامت این کشور وسیع را دریافت کنند.

تفاوتی ندارد که 18 یا 60 ساله هستید با هر سنی که داشته باشید می‌توانید ویزا استارت آپ کانادا را دریافت کنید. این در حالی است که دریافت بسیاری از ویزاهای کانادا محدودیت سنی دارد. روند پذیرش ویزای استارت آپ بسیار سریع است و بسیاری از مشکلات شما را حل می‌کند.

معایب دریافت ویزا استارت آپ کانادا چیست؟

همانطور که می‌دانید، ایجاد استارت آپ و گسترش آن نیازمند یک ایده خلاقانه است. ایده شما باید به قدری نوآورانه باشد تا موجب مهاجرتتان به کشور کانادا شود. از طرفی تشکیل استارت آپ نیازمند جمع آوری یک تیم حرفه‌ای و متعهد است. همچنین، جمع آوری تیم قدرتمند یکی از چالش‌های مسیر مهاجرت از طریق استارت آپ است. در مرحله بعد بیزینس پلن متقاضیان باید به دولت کانادا نشان دهد که این ایده می‌تواند به اقتصاد و نیروی کار این کشور کمک کند. به زبان ساده ایده شما باید بتواند برای کانادایی‌ها ایجاد شغل کند. چالش بعدی راه‌اندازی یک استارت آپ موفق جذب مشتری است. بعد از اینکه ایده شما توسط کانادا تایید شد نوبت به آن می‌رسد تا بتوانید ایده‌تان را تا حد خوبی گسترش بدهید. هرچقدر متقاضیان و مشتریان ایده شما بیشتر باشد درآمدتان و امنیت زندگیتان نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

شرایط استارت آپ کانادا چیست؟

همانطور که در ابتدای این مقاله هم گفتیم، اولین شرط برای دریافت ویزا استارتاپ کانادا داشتن یک ایده خلاقانه است. ایده‌تان باید به اندازه کافی نو باشد و توسط نهادهای مورد تایید دولت کانادا مقبول گردد. با وجود اینکه دریافت ویزا استارت آپ کانادا نیاز به هزینه هنگفت ندارد، اما نیازمند ارائه گواهی تمکن مالی است. در گواهی تمکن مالی باید به دولت کانادا ثابت شود که متقاضی سرمایه کافی برای راه‌اندازی و گسترش ایده خود را دارد. همچنین، متقاضی باید ثابت کند که توانایی تامین هزینه‌های زندگی مثل غذا، پوشاک و دارو را برای خودش و همراهش دارد.

با وجود اینکه راه‌اندازی استارت آپ در کانادا نیازمند دریافت مدارک زبان نیست، اما برای گسترش کارتان به مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی تا حد متوسطی نیاز دارید. مهارت زبانی بالا می‌تواند توانایی ارتباطتان با مشتری‌ها را افزایش دهد.

موضوع مهم بعدی این است که ایده و بیزینس پلن شما توسط یک نهاد معتبر از سوی دولت کانادا تایید شود. به زبان ساده‌تر یک مجمع معتبر باید از ایده یا استارت آپ شما پشتیبانی کند. اما سوال اینجاست که سازمان‌های مورد تایید کدام اند؟

شرکت‌های سرمایه گذار کانادایی را بشناسید.

سازمان‌های مورد تایید اداره مهاجرت به سه دسته مختلف تقسیم می‌شوند که در ادامه به وضوح هرکدام از آن‌ها را شرح خواهیم داد.

  • سرمایه گذاران فرشته (انجل اینوسترها) : شرکت‌ها و موسساتی هستند که حداقل 75 هزار دلار روی استارتاپ‌ها سرمایه گذاری می‌کنند.
  • مراکز رشد(انکوباتورها) : شرکت‌هایی هستند که به رشد و تعالی و گسترش استارتاپ‌ها کمک می‌کنند. این سازمان‌ها به صورت مستقیم روی استارتاپ‌ها سرمایه گذاری نمی‌کنند.
  • سرمایه گذاران ریسک پذیر (ونجر کپیتال‌ها) : این سازمان‌ها کسانی هستند که 200 هزار دلار می‌توانند روی استارتاپ‌ها سرمایه گذاری کنند.

مدت زمان گرفتن ویزای استارتاپ کانادا چقدر است؟

طبق گفته‌ سازمان مهاجرت کانادا بررسی پرونده‌ متقاضیان راه‌اندازی استارت آپ در این کشور 35 ماه طول می‌کشد. اما به طور میانگین بررسی پرونده متقاضیان بین 1.5 تا 2 سال زمان می‌برد. توجه داشته باشید که هرچقدر هوشمندانه مسیر دریافت ویزا را طی کنید به همان اندازه زودتر به نتیجه می‌رسید.

چگونه بهترین مسیر ممکن را برای راه اندازی استارت آپ در کانادا طی کنیم؟

راه اندازی استارت آپ در کانادا به شرطی در کمترین زمان، ممکن خواهد بود که با هوشمندی کافی قدم بردارید. در این مسیر به موسساتی نیاز دارید تا با شرایط استارت آپ کانادا کاملا آشنایی داشته باشند. کامفی ویزا به عنوان یک موسسه مهاجرتی معتبر همواره در کنار شماست تا بهترین تجربه را برایتان رقم بزند.

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط با ما

جهت اطلاع از روش های مهاجرت به فرانسه، کانادا و اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.