همه چیز درباره مهاجرت به کانادا | شرایط جدید مهاجرت به کانادا برای ایرانیان

آشنایی با روش های مهاجرت کانادا
آنچه در این مقاله خواهید خواند:

قصد داریم همه چیز درباره مهاجرت به کانادا را در مقاله پیشه رو برایتان شرح دهیم. چرا مهاجرت ایرانیان به کانادا تا این حد بالاست؟ چه چیزی باعث می‌شود که اکثر مهاجران ایرانی کانادا را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کنند؟ اصلا چرا کانادا؟

جالب است بدانید که بیش از 150 هزار نفر از جمعیت کشور کانادا را ایرانیان تشکیل می‌دهند. این رقم بالا می‌تواند میزان رفاه اجتماعی خوب برای مهاجران ایرانی را نشان دهد. نرخ بیکاری پایین و رفاه اجتماعی بالا از جمله موضوعات مهمی هستند که زندگی در کانادا را برای مهاجران به یک رویا تبدیل می‌کنند. اگر شما هم قصد ادامه زندگی در کشور پهناور کانادا دارید، مقاله پیشه رو برای شماست.

مزایای مهاجرت به کانادا

هیچکدام از مهاجران کانادا شهروند رده دوم محسوب نمی‌شوند و این افراد می‌توانند بدون هیچ مشکلی در جایگاه‌های مختلف اجتماعی، تحصیلی و کاری پیشرفت کنند. جالب است بدانید که مهاجران بخش عظیمی از کانادا را تشکیل می‌دهند و از همین رو نگا‌ه‌های نژادپرستانه تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

برخلاف بسیاری از کشورها شما می‌توانید پس از مدتی زندگی در کانادا اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. با گرفتن اقامت دائم کانادا می‌توانید پاسپورت این کشور که یکی از معتبرترین پاسپورت‌های دنیاست را دریافت کنید. سطح رفاه اجتماعی در کشور کانادا بالاست و فاصله طبقاتی بین مردم به چشم نمی‌خورد. همه افراد در کانادا می‌توانند بدون محدودیت در جایگاه مورد نظر خود پیشرفت کنند و به اهدافشان دست یابند.

انواع روش‌های مهاجرت به کانادا

دستیابی به زندگی در کشور کانادا به یک راه محدود نمی‌شود. برای اخذ اقامت کانادا متقاضیان می‌توانند از روش‌های مختلفی اقدام کنند. تفاوتی ندارد که چند ساله هستید یا چه شرایطی دارید. با توجه به شرایط و اهدافی که دارید می‌توانید مسیر مورد نظرتان برای مهاجرت را انتخاب نمائید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

اخذ ویزای تحصیلی یکی از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت به کاناداست. خوب است بدانید که دولت کانادا بستر پیشرفته و توسعه یافته‌ای را برای تحصیل در این کشور فراهم کرده است. برای ادامه تحصیل در کانادا به هیچ عنوان محدودیتی برای انتخاب رشته ندارید. کانادا دارای تنوع رشته و دانشگاه بالایی است، به طوری که دانشجویان می‌توانند بدون هیچ محدودیتی مبحث مورد علاقه خود را ادامه دهند.

مهاجرت توریستی به کانادا

ویزای توریستی کانادا جزو ویزاهای موقت این کشور است که متقاضیان می‌توانند با هدف دیدن بستگان، بازدید و انجام کارهای تجاری آن را دریافت کنند. خوب است بدانید که افراد می‌توانند ویزای توریستی را با ارائه درخواست Open Work Permit به ویزا کاری تبدیل کنند. با این وجود متقاضیان دیگر احتیاجی به جاب آفر ندارند و می‌توانند اقامت کانادا را در سریعترین زمان ممکن دریافت کنند.

مهاجرت کاری به کانادا

دریافت ویزای کاری یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به کانادا است. با مهاجرت کاری متقاضیان می‌توانند برای مدتی مشخص در کانادا مشغول به کار و زندگی شوند. برای دریافت ویزا کاری کانادا باید حداقل 18 سال سن داشته باشید. همچنین، حداقل مدرک لازم برای کار در کشور کانادا گواهی دیپلم است.

تنها در صورتی در کشور کانادا می‌توانید اشتغال کنید که دارای 1 سال سابقه کاری در زمینه خودتان باشید. همچنین، متقاضیان برای اشتغال در کانادا به آیلتس 5 که معادل CLB 8 است نیاز دارند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

خوشبختانه، دولت کانادا شرایطی را فراهم نموده است تا مقیمان دائمی این کشور در صورت ازدواج با یک فرد خارجی بتوانند زمینه مهاجرت او را فراهم کنند. این بدان معناست که اگر کسی با یک مقیم کانادایی ازدواج کند، می‌تواند اقامت این کشور را دریافت نماید. در صورتی که یک فرد غیر کانادایی باشید و خارج از کانادا زندگی کنید از طریق ازدواج با شهروند این کشور می‌توانید مهاجرت کنید. همچنین، اگر فرد غیر کانادایی هستید و با یکی از ویزاهای موقت تحصیلی، کاری یا توریستی در کانادا حضور دارید نیز می‌توانید اقامت دائم این کشور را از طریق ازدواج دریافت کنید.

مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

در روش مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری متقاضی می‌تواند از ابتدای انجام پروسه شرایط مهاجرت خانواده خود را نیز مهیا کند. در بسیاری از کشورهای دنیا زمانی که متقاضیان از طریق سرمایه گذاری مهاجرت می‌کنند اجازه کار ندارند. اما خوشبختانه در کانادا همسر و فرزند متقاضیان می‌توانند در این کشور اشتغال کنند. در نظر بگیرید که مهاجرت سرمایه گذاری نیازمند تمکن مالی است.

بهترین راه مهاجرت به کانادا برای ایرانیان چیست؟

در حال حاضر محدودیت خاصی در مهاجرت به کانادا برای ایرانیان وجود ندارد و متقاضیان می‌توانند از روش دلخواه خود برای این کار استفاده کنند. مهمترین نکته در انتخاب مسیر مهاجرت توجه به شرایط کنونی خودتان است. اینکه دلتان می‌خواهد در کشور مقصد تحصیلاتتان را ادامه دهید یا کار کنید. برای انتخاب بهترین مسیر می‌توانید با یک کارشناس خبره و با تجربه مشورت کنید. خوشبختانه، کامفی‌ویزا بستری را برای متقاضیان مهاجرت فراهم کرده است تا آن‌ها بتوانند به راحتی و به بهترین شکل ممکن به کانادا مهاجرت کنند.

هزینه مهاجرت به کانادا

تا اینجا سعی کردیم تا همه چیز درباره مهاجرت به کانادا را برایتان شرح دهیم. اما مهترین موضوع در خصوص مهاجرت به یک کشور آگاهی نسبت به هزینه‌های آن است. با توجه به نوسانات هزینه‌ها نمی‌توانیم عدد دقیقی را بیان کنیم. اما به طور کلی، هزینه مهاجرت به کانادا می‌تواند شامل موارد زیر است:

  • هزینه رستوریشن وضعیت دانشجویی
  • هزینه ویزیتور ویزا برای توریست‌ها
  • هزینه تمدید اقامت برای توریست‌ها
  • هزینه بازیابی وضعیت به عنوان ویزیتور برای توریست‌ها
  • هزینه ورک پرمیت برای متقاضیان کار در کانادا
  • هزینه بازیابی ورک پرمیت برای متقاضیان کار در کانادا
  • هزینه انجام انگشت نگاری
  • هزینه بررسی پرونده‌های اقامت دائم کانادا

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط با ما

جهت اطلاع از روش های مهاجرت به فرانسه، کانادا و اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.