اقامت دائم فرانسه با ویزای تلنت فرانسه، همه چیز درباره پاسپورت تلنت فرانسه

ویزا تلنت فرانسه
آنچه در این مقاله خواهید خواند:

بسیاری از افراد در زمینه‌های خاص مهارت دارند و به عنوان نخبگان و متخصصان در زمینه‌های خود شناخته می‌شوند. این افراد می‌توانند با درخواست ویزای تلنت فرانسه به این کشور مهاجرت کنند. افرادی که قصد مهاجرت به فرانسه با دریافت ویزا تلنت را دارند، می‌توانند حتی خانواده و فرزندان زیر 18 سال خود را هم به این کشور برده و از بسیاری از حقوق شهروندی فرانسه بهره‌مند شوند.

در بسیاری از موارد، افراد با وجود این که تمامی شرایط دریافت ویزای تلنت فرانسه را دارند، اما از نحوه دریافت، شرایط و هزینه ویزای تلنت فرانسه مطلع نمی‌باشند و این فرصت طلایی را برای اقامت در یکی از بهترین کشورهای اروپا از دست می‌دهند. ویزای تلنت فرانسه تقریباً در تمامی زمینه‌های شغلی موجود بوده و افراد بسیاری می‌توانند آن را دریافت کنند. در ادامه این مقاله، تمامی نکات لازم برای آشنایی با ویزای تلنت فرانسه، شرایط، نحوه دریافت و اعتبار ویزای تلنت فرانسه ارائه شده است و همچنین مدارک لازم برای دریافت ویزای تلنت فرانسه بیان شده است.

ویزای تلنت فرانسه چیست؟

ویزای تلنت فرانسه یکی از ویزاهای بلندمدت این کشور است که برای جذب استعدادهای جهانی به فرانسه و پیشرفت صنایع و بازار کار این کشور اختصاص داده می‌شود. این ویزا برای افرادی ارائه می‌شود که با استفاده از استعداد ویژه‌ای که دارند، برای رونق و توسعه کسب و کار یا راه‌اندازی یک استارتاپ در فرانسه برنامه‌ریزی می‌کنند. افرادی که شرایط لازم برای دریافت این ویزا را دارند، می‌توانند از 1 تا 4 سال اقامت در فرانسه بهره‌مند شوند.

این نوع ویزا برای افرادی است که شهروند کشورهایی به غیر از کشورهای اتحادیه اروپا هستند و قصد دارند تا به مدت 4 ماه یا بیشتر در فرانسه مشغول به کار شوند. این ویزا یک ویزای کاری بلندمدت تلقی شده و افراد برای دریافت آن باید شرایطی را داشته باشند که به توسعه کسب و کار در زمینه‌های مختلف از جمله علمی و صنعتی کمک کنند. علاوه بر شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، شهروندان الجزایر نیز نیازی به دریافت این ویزا ندارند و می‌توانند بدون آن در این کشور اقامت داشته باشند.

دسته افرادی که واجد شرایط برای دریافت ویزای تلنت فرانسه هستند بسیار گسترده است و از کارمندان شرکت‌های رده بالا گرفته تا محققان، هنرمندان، و افراد مشهور در سطح بین‌المللی می‌توانند برای اخذ این ویزا درخواست دهند. این ویزای کاری مخصوص به زمینه خاصی محدود نیست و افراد در هر زمینه‌ای که استعداد و شناخته شدن دارند، می‌توانند برای دریافت آن اقدام کنند.

شرایط دریافت ویزا تلنت فرانسه

به طور کلی، فرانسه به تمامی افرادی که در زمینه‌ای استعداد چشمگیری داشته یا هنرمندان و مجریانی که در سطح جهانی شناخته شده‌اند، استقبال می‌کند. شرایط دریافت ویزای تلنت فرانسه بسیار گسترده است و شامل زمینه‌های مختلفی از جمله:

 1. افراد فارغ‌التحصیل از دانشگاه و جزو نخبگان.
 2. دانشجویانی که مدارک تحصیلی خود را از دانشگاه‌های فرانسه دریافت کرده‌اند.
 3. کارمندان شرکت‌های رده بالا با پست‌های مهم و دستمزد بالا.
 4. کارمندان فوق تخصص با بلوکارت اروپا.
 5. افراد حداقل با مدرک کارشناسی ارشد که به قصد تحقیق و پژوهش به فرانسه مهاجرت می‌کنند.
 6. افرادی که پروژه یا طرح خلاقانه‌ای برای پایه‌گذاری در فرانسه دارند.
 7. سرمایه‌گذارانی که توانایی ثبت شرکت در فرانسه را دارند.
 8. هنرمندان، مجریان، و ورزشکاران.
 9. افرادی که در زمینه کاری خود در سطح بین‌المللی شناخته شده‌اند.

برای مثال، کارمندان یک شرکت رده بالا باید حداقل 1 تا 5 سال سابقه کاری در این شرکت داشته باشند و فیش حقوقی آن‌ها می‌بایست مبلغی قابل قبول داشته باشد. همچنین، سرمایه‌گذاران باید در کشور خود یک شرکت با حداقل 10 درصد سهام داشته باشند تا توانایی مالی برای بنیان‌گذاری یک شرکت در فرانسه را اثبات کنند و اعتبار ویزای تلنت فرانسه را دریافت کنند.

هم چنین، هنرمندان و افراد مشهور باید حداقل 3 ماه در فرانسه اقامت داشته باشند تا واجد شرایط دریافت پاسپورت تلنت فرانسه باشند.

مدارک لازم برای دریافت ویزا تلنت فرانسه

برای افرادی که واجد شرایط دریافت پاسپورت تلنت فرانسه هستند، ضروری است که اطلاعات دقیقی درباره نحوه دریافت و هزینه ویزا را داشته باشند. ارائه مدارک لازم به طور کامل و دقیق اولین مرحله برای دریافت ویزا تلنت فرانسه است. هر گونه نقص یا عدم تطابق در مدارک ممکن است باعث رد درخواست شود یا حتی منجر به ممنوعیت از درخواست مجدد شود. به همین دلیل و برای اطمینان از موفقیت درخواست، لیست مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا تلنت فرانسه به شرح زیر است:

 1. فرم درخواست ویزای اقامت طولانی مدت در فرانسه.
 2. پاسپورت با اعتبار کافی حداقل تا 3 ماه پس از پایان اقامت مورد نظر.
 3. دو عکس پاسپورتی که در 2 ماه اخیر گرفته شده باشد.
 4. بیمه‌نامه درمانی که حداقل 30 هزار یورو را تحت پوشش قرار دهد.
 5. یک کپی از ویزاهای قدیمی در صورت سفر به کشورهای خارجی.
 6. ارائه گواهی تمکن مالی برای زندگی و اقامت در فرانسه.
 7. رسید پرداخت هزینه‌های دریافت ویزا.
 8. برنامه سفر به فرانسه.
 9. گواهی سوء پیشینه از کشوری که افراد در 10 سال اخیر در آن اقامت داشته‌اند.

برخی از مدارک ممکن است بسته به نوع شغل و درخواست افراد متفاوت باشند. مثلاً، هنرمندان و افراد مشهور باید مدارک اضافی از جمله جواز فعالیت و اثبات درآمد خود را نیز ارائه دهند. همچنین، مهاجرانی که قصد دارند با سرمایه‌گذاری به فرانسه مهاجرت کنند، باید اثبات تمکن مالی برای سرمایه‌گذاری و شرکت در کشور مبدا را ارائه دهند. از طرفی، کارمندان شرکت‌های رده بالا باید فیش حقوقی و قرارداد شرکت را هم به همراه تاییدیه مدیر شرکت ارائه کنند.

در نهایت، افراد باید حواسشان به این مسئله باشد که اطلاعات درج شده در فرم درخواست ویزا باید به صورت کامل و صحیح باشد، و پاسپورت آن‌ها باید حداقل تا 3 ماه پس از پایان اقامت معتبر باشد.

هزینه دریافت پاسپورت تلنت فرانسه

هزینه دریافت ویزای تلنت فرانسه برای افراد مختلف و در شرایط متفاوت است. اما به طور کلی می‌توان گفت که میانگین هزینه درخواست برای افراد واجد شرایط دریافت ویزای تلنت فرانسه برای هر فرد حدود 250 یورو است. در صورتی که متقاضی قصد داشته باشد افراد خانواده یا سایر افراد تحت تکفل خود را به همراه خود به فرانسه ببرد، باید برای هر کدام از آن‌ها، مبلغی حدود 100 یورو بپردازد. تمامی این مبالغ باید قبل از ارائه مدارک پاسپورت تلنت فرانسه پرداخت شده و فیش پرداختی آن‌ها به مدارک ضمیمه شود.

افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در فرانسه و دریافت ویزای تلنت فرانسه با استفاده از یک استارتاپ را داشته باشند، باید علاوه بر تمامی هزینه‌های ذکر شده، هزینه راه‌اندازی شرکت را نیز داشته باشند. هزینه ویزای تلنت فرانسه و سرمایه‌گذاری و همچنین ایجاد یک استارتاپ جدید، تا حدود زیادی به بیزینس پلن و نحوه سرمایه‌گذاری فرد بستگی دارد. افرادی که با سرمایه‌گذاری بخواهند به فرانسه سفر کنند، باید تمکن مالی خود را برای شروع این سرمایه‌گذاری به فرانسه اثبات کرده باشند. در غیر این صورت با درخواست آن‌ها موافقت نخواهد شد.

هزینه‌های جانبی دیگری که ممکن است برای دریافت پاسپورت تلنت فرانسه پرداخت شود عبارتند از هزینه‌های ترجمه مدارک، هزینه دریافت پاسپورت و هزینه‌های مربوط به وکیل یا دفتر مهاجرتی. همچنین، افراد برای اقامت در فرانسه نیاز به یک اقامتگاه دارند و هزینه این اقامتگاه بر اساس تعداد افرادی که به همراه فرد مهاجر به فرانسه می‌روند، افزایش می‌یابد.

برای اطلاع از هزینه‌های دقیق و اطلاع از اعتبار ویزای تلنت فرانسه، می‌توانید با مشاورین کامفی ویزا تماس بگیرید.

مراحل دریافت ویزای تلنت فرانسه

اولین مرحله در مراحل دریافت ویزا تلنت فرانسه، آماده‌سازی مدارک نسبت به شرایط و نحوه درخواست ویزای افراد است. افرادی که قصد دارند تا با دریافت اعتبار ویزای تلنت فرانسه به این کشور مهاجرت کنند، پیش از هر کاری باید دسته‌بندی خود را مشخص کرده و مدارک لازم را تهیه کنند. در صورتی که افراد با مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تلنت فرانسه برای دسته شغلی و مهارتی خود آشنایی نداشته باشند، می‌توانند از یک وکیل یا دفتر مهاجرتی برای مشاوره کمک بگیرند.

دومین مرحله، پرداخت هزینه‌های لازم برای درخواست ویزا فرانسه و گرفتن تمکن مالی از بانک است. یکی از مدارک بسیار ضروری برای شروع پرونده، فیش واریزی هزینه‌های لازم است. به همین دلیل، افراد باید ابتدا تمامی هزینه‌های لازم را به حساب سفارت فرانسه واریز کرده و سپس فیش را به مدارک خود ضمیمه کنند. برای اطلاع از هزینه‌های دقیق می‌توان با سفارت فرانسه یا یک دفتر مهاجرتی تماس گرفت.

در انتها و پس از ارائه مدارک به همراه فیش واریز هزینه ویزای تلنت فرانسه، باید مدارک را برای سفارت فرانسه ارسال کرد. سفارت فرانسه پس از بررسی مدارک و برنامه سفر متقاضی، در صورتی که درخواست متقاضی مورد قبول قرار گرفته باشد، با او تماس خواهد گرفت.

باید توجه کرد که مهم‌ترین مرحله برای درخواست ویزا فرانسه، ارائه مدارک پاسپورت تلنت فرانسه است. تمامی مدارک باید کامل و دقیق باشند تا سفارت درخواست را قبول کند. همچنین، تمامی متقاضیان باید دقت کنند که درخواست آن‌ها در لیست زمینه‌های مورد نیاز فرانسه برای ویزای تلنت قرار گرفته باشد.

اخذ اقامت با ویزای تلنت فرانسه

حداقل میزان اعتبار ویزای تلنت فرانسه 3 ماه و حداکثر میزان آن 4 سال است. در صورتی که افراد در طول حداقل میزان اقامت خود در فرانسه اثبات کنند که برنامه آن‌ها برای اقامت در این کشور سودمند بوده و به موفقیت رسیده اند، به میزان اقامت آن‌ها یک سال افزوده می‌شود. این ویزا تا 5 سال قابل تمدید بوده و متقاضیانی که قصد دارند تا مدت زمان بیشتری را در فرانسه اقامت داشته باشند، می‌توانند پس از پرداخت هزینه پاسپورت تلنت فرانسه، درخواست خود را برای تمدید ویزا پیش از تمام شدن مهلت ویزای خود ارسال کنند.

پس از گذشت 5 سال، در صورتی که فرد همچنان برای دولت فرانسه سودمند باشد، می‌تواند برای خود و خانواده‌اش درخواست اقامت دائم فرانسه را کند. برای اخذ اقامت با ویزای تلنت فرانسه و دریافت شهروندی و تابعیت این کشور با استفاده از این ویزای کاری، متقاضیان باید حتماً حداقل 5 سال در این کشور زندگی کرده و اقامت بلندمدت را داشته باشند. پس از آن می‌توانند در صورت داشتن شرایط لازم، برای اقامت دائم درخواست بدهند.

مراحل درخواست اقامت دائم فرانسه با استفاده از ویزای فرانسه برای افراد واجد شرایط دریافت ویزای تلنت فرانسه متفاوت است. زمینه‌های شغلی، میزان مهارت، رزومه، میزان موفقیت پلن پیشنهادی و رفتار متقاضی و خانواده او در طول مدت اقامت در فرانسه در روند درخواست اقامت دائم فرانسه تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت. افرادی که می‌خواهند پس از گذشت 4 الی 5 سال درخواست اخذ اقامت دائم و شهروندی فرانسه را بدهند، باید در طول این 5 سال صلاحیت خود را به فرانسه اثبات کنند.

اعتبار ویزا تلنت فرانسه

افرادی که موفق به دریافت ویزای تلنت فرانسه می‌شوند از امکانات بسیار زیادی برخوردار خواهند شد. مدت زمان اعتبار ویزای تلنت فرانسه به زمینه مهارتی و میزان اقامت افراد در این کشور بستگی دارد. افرادی که در ابتدا برای دریافت ویزای تلنت فرانسه درخواست می‌دهند، ویزای تلنت فرانسه با اعتبار یک ساله را دریافت خواهند کرد. در طول این یک سال، متقاضی باید شایستگی و میزان مهارت خود را به فرانسه اثبات کرده تا بتواند پس از گذشت یک سال، میزان اعتبار را افزایش دهد.

پس از گذشت یک سال اقامت در فرانسه با ویزا تلنت این کشور، مهاجران می‌توانند با ارائه مدارک ویزای تلنت فرانسه درخواست تمدید ویزا را بدهند. میزان افزوده شده به ویزای افراد، بسته به میزان فعالیت و موفقیت او در فرانسه از 1 تا 4 سال متغیر است. افرادی که توانسته باشند در طول این یک سال توانایی خود را به دولت فرانسه اثبات کنند، می‌توانند تا 4 سال هم ویزای تلنت فرانسه خود را تمدید کنند. در نتیجه می‌توان گفت که اعتبار ویزای تلنت فرانسه تا حدود زیادی به تلاش و موفقیت‌های فرد مهاجر بستگی خواهد داشت.

در صورتی که فرد 4 سال تمام با ویزا تلنت فرانسه در این کشور اقامت داشته باشد، می‌تواند برای یک سال دیگر اعتبار ویزای خود را افزایش دهد. پس از گذشت 5 سال، امکان دریافت اقامت دائم برای افراد و خانواده‌های آن‌ها وجود داشته و دیگر لازم نیست تا اعتبار ویزا تلنت فرانسه را افزایش داد. اما اگر مهاجرت کاری به فرانسه و پلن کاری افراد با موفقیت پیش نرود و نتوانند در زمینه مهارتی مربوط به خود برای فرانسه سودی داشته باشند و شرایط دریافت ویزای تلنت فرانسه نداشته باشند، اعتبار ویزا برای آن‌ها تمام خواهد شد.

مزایا و معایب ویزا تلنت فرانسه

دریافت ویزای تلنت فرانسه با مزایا و معایب خاص خود همراه است. این بخش به بررسی برخی از مزایا و معایب ویزای تلنت فرانسه می‌پردازد:

مزایا:

 1. امکان دریافت اقامت فرانسه: افرادی که ویزای تلنت فرانسه را دریافت می‌کنند، می‌توانند به همراه خانواده‌شان به این کشور سفر کرده و در آنجا اقامت داشته باشند. پس از گذشت 4 الی 5 سال از اقامت فرد مهاجر و خانواده‌اش در فرانسه، آن‌ها می‌توانند اقامت دائم فرانسه را بگیرند.
 2. امکانات شهروندی: افراد با دریافت ویزای تلنت فرانسه از بسیاری از امکانات شهروندی مانند خدمات درمانی رایگان بهره‌مند خواهند شد. همچنین، امکان تحصیل در فرانسه برای فرزندان و سفر به کشورهای عضو شنگن بدون اخذ ویزا از دیگر مزایای این ویزا است.

معایب:

 1. سختی دوری از خانواده: یکی از معایب کلی مهاجرت، سختی دوری از خانواده می‌باشد. افرادی که به فرانسه مهاجرت می‌کنند، ممکن است با این مشکل روبرو شوند.
 2. مواجهه با افراد نژادپرست: مهاجران ممکن است در کشور مقصد با افراد نژادپرست مواجه شوند که این مسئله می‌تواند یکی از معایب مهاجرت باشد.

در کل، ویزای تلنت فرانسه یکی از بهترین و ایده‌آل‌ترین ویزاهای اقامت بلندمدت در فرانسه است و معایب زیادی ندارد. این ویزا برای افرادی که قصد مهاجرت به فرانسه را دارند، یکی از بهترین گزینه‌ها می‌باشد.

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

ارتباط با ما

جهت اطلاع از روش های مهاجرت به فرانسه، کانادا و اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.