همه چیز در مورد دوره‌های زبان فرانسوی در فرانسه

شرایط تحصیل دوره زبان در فرانسه | همه چیز در مورد دوره‌های زبان فرانسوی در فرانسه

یادگیری زبان یکی از گامهای مهم مهاجرتی است و هر فردی باید قبل از اقدام به مهاجرت مهارت‌های زبانی خود را ارتقا بدهد. یادگیری زبان فرانسوی برای زندگی اجتماعی در کشور فرانسه الزامی است. شرکت در دوره زبان فرانسه یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به این کشور است. با تحصیل دوره زبان در فرانسه احتیاج به ارائه مدرک زبان خاصی به این کشور نخواهید داشت. تحصیل دوره زبان در فرانسه نه تنها محدودیتی ایجاد نمی‌کند، بلکه فرصت‌های زیادی را پیش روی چشم شما باز می‌کند.

 در این مقاله قصد داریم تمام شرایط تحصیل زبان فرانسوی در کشور فرانسه را بررسی کنیم. با ما همراه باشید تا با یکی از مهمترین گام‌ها جهت شروع یک زندگی خوب در فرانسه آشنا شوید.

موضوعاتی که در این بخش مورد بررسی قرار خواهیم داد:

  • تحصیل دوره زبان در فرانسه یک امر الزامی و مهم برای مهاجران ایرانی
  • آشنایی با دوره‌های زبان در فرانسه
  • نحوه اخذ پذیرش برای تحصیل دوره زبان در فرانسه
  • در پایان آیا اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل دوره زبان امکان پذیر است؟

تحصیل دوره زبان در فرانسه یک امر الزامی و مهم برای مهاجران ایرانی

همانطور که گفتیم یادگیری زبان فرانسه برای مهاجران ایرانی الزامی است. به ساده‌ترین شکل ممکن یادگیری زبان فرانسوی سطح زندگی شما را تا حد زیادی ارتقا می‌بخشد. برای مثال، با یادگیری زبان فرانسه فرصت‌های شغلی برای شما افزایش می‌یابند. چرا که پیش نیاز بسیاری از مشاغل در فرانسه برخورداری از زبان این کشور است که در نتیجه برقراری ارتباط با کارکنان و سایر افراد بهتر خواهد بود. علاوه بر افزایش فرصت‌های شغلی، پذیرش در دانشگاهها نیز برای شما بسیار آسان می‌شود. همانطور که می‌دانید، تحصیل به زبان فرانسوی در کشور فرانسه تقریبا رایگان است که در نتیجه می‌توانید از امکان آموزش رایگان نیز بهره‌مند شوید. به طور کلی با یادگیری زبان مادری فرانسه شرایط زندگی شما در این کشور بهبود می‌یابد و می‌توانید نیازهای خود را بهتر از قبل پاسخ دهید.

می‌توانید بوسیله شرکت در دوره زبان فرانسه ویزای این کشور را دریافت کنید. متقاضیان می‌توانند پس از شرکت در دوره‌ها و یادگیری مهارت‌های زبانی وارد دانشگاههای فرانسه شوند. شما می‌توانید به طور رایگان با زبان فرانسه و بدون نیاز به ارائه مدرک در مقاطع کارشناسی و فوق لیسانس تحصیل کنید. لازم به ذکر است که برای تحصیل در دوره‌های بالاتر از کارشناسی ارشد نیاز به ارائه مدرک زبان معتبر دارید.

دوره زبان در فرانسه دارای سطح مبتدی تا حرفه‌ای است و متقاضیان باتوجه به میزان مهارت خود می‌توانند در مقطع مناسب شرکت کنند. این دوره، دارای 2 ترم 4 تا 5 ماهه در سال است.


آشنایی با دوره‌های زبان در فرانسه

یادگیری زبان فرانسوی نه تنها سبب بهبود زندگی شما در فرانسه می‌شود، بلکه باعث ارتقا روابط شما در کشورهای مختلف نیز می‌گردد. در حال حاضر بیش از 260 میلیون نفر در سرتاسر دنیا به زبان فرانسوی تکلم می‌کنند. کانادا، بلژیک، لوکزامبورگ و سوییس از جمله کشورهایی هستند که زبان فرانسوی در آنها بسیار به گوش می‌خورد. همچنین، زبان فرانسوی توسط بسیاری از نهادهای بین المللی به عنوان زبانی رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تحصیل دوره زبان در فرانسه مزایای زیادی نسبت به سایر روش‌های ارتقا مهارت‌های زبانی دارد. برای مثال، متقاضیان در یک محیط فرانسوی و با اساتید بومی به یادگیری زبان می‌پردازند. خبر خوب این است که متقاضیان پس از تکمیل دوره زبان می‌توانند به مدت 3 تا 6 ماه در این کشور بمانند. و طول دوره از 4 ماه تا 2 سال است.


نحوه اخذ پذیرش برای تحصیل دوره زبان در فرانسه

پذیرش دوره زبان در فرانسه از دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور اخذ می‌گردد. شناسایی و انتخاب یک دانشگاه خوب اولین قدم برای اخذ پذیرش دوره زبان است. در مرحله شناسایی دانشگاه باید بتوانید دانشگاهی را پیدا کنید که با شرایط شما سازگار باشد. مجموعه کامفی ویزا تنها مجموعه مهاجرتی فرانسوی در ایران است مه می تواند برای شما پذیرش دوره زبان را از دانشگاه های دولتی فرانسه دریافت کند، ضمن اینکه گرفتن پذیرش دوره زبان از کالج را بدلیل اعتبار پایین و هزینه های بسیار بالا توصیه ندارد.

پس از شناسایی دانشگاه باید تمام شرایط مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه را فراهم کنید. پس از بررسی شرایط و نیازهای دانشگاه نوبت به آن می‌رسد تا جهت دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر اقدام بفرمایید.

پس از پذیرش اولیه توسط دانشگاه بستگی به دانشگاهی که انتخاب داشتید باید مبلغی را به عنوان بیعانه یا Deposit پرداخت کنید. 

شرایط اخذ پذیرش برای تحصیل دوره زبان در فرانسه را در این قسمت بررسی کردیم اما لازم است بدانید که همراهی یک مشاور کاربلد برای گذر از این مراحل مسیر شما را هموارتر می‌کند.


برخی مدارک لازم جهت تحصیل دوره زبان در فرانسه

  • پاسپورت با اعتبار حداقل یکساله
  • نامه پذیرش دانشگاه
  •  رزومه و انگیزه نامه
  • ارائه مدارک تحصیل

هزینه تحصیل دوره زبان در فرانسه

هزینه تحصیل دوره زبان ثابت نیست و نسبت به دانشگاه و موسسات آموزشی و شهری که انتخاب می‌کنید متغیر است. 


در پایان آیا اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل دوره زبان امکان پذیر است؟

تحصیل دوره زبان در فرانسه یکی از روشهای اخذ پذیرش تحصیلی در این کشور است. می‌توانید پس از شرکت در دوره‌های زبان در فرانسه ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنید. سپس با گذر از شرایطی خاص می‌توانید اقامت کشور فرانسه را نیز دریافت کنید.

دریافت مشاوره تخصصی تحصیل در دوره زبان فرانسه

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *