همه چیز درباره تحصیل کارشناسی در فرانسه

همه چیز درباره تحصیل کارشناسی در فرانسه | شرایط مهاجرت تحصیلی به فرانسه

تحصیل کارشناسی در فرانسه رویای بسیاری از دانشجویان هدفمند در سراسر دنیاست. تنوع رشته‌های مقطع کارشناسی در فرانسه بسیار بالاست و دانشجویان می‌توانند با خیال راحت علاقه خود را در یکی از بهترین کشورهای دنیا دنبال کنند. هزینه تحصیل در فرانسه چیزی نزدیک به صفر است و همین موضوع سبب جذب دانشجویان بین المللی انبوه از نقاط مختلف جهان می‌شود. با تحصیل مقطع لیسانس در فرانسه یک انتخاب هوشمندانه کرده‌اید و مستلزم عبور از یک مسیر لذتبخش هستید. ما در این مقاله قصد داریم تا تمام چالش‌ها و نکاتی که باید در مسیر پذیرش کارشناسی در فرانسه بدانید را بررسی کنیم. با ما همراه باشید تا یک قدم به تحصیل رویایی کارشناسی در کشور زیبای فرانسه نزدیکتر شوید.

موضوعاتی که در این بخش مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 • آیا تحصیل کارشناسی در فرانسه انتخاب هوشمندانه‌ای است؟
 • شرایط تحصیل کارشناسی در فرانسه چگونه است؟
 • مزایای تحصیل کارشناسی در فرانسه چیست؟
 • نحوه پذیرش متقاضیان تحصیل لیسانس در فرانسه چگونه است؟
 • بهترین دانشگاههای فرانسه برای تحصیل کارشناسی کدام است؟
 • هزینه تحصیل لیسانس در فرانسه چقدر است؟
 • در پایان آیا تحصیل کارشناسی در فرانسه شدنی است؟

آیا تحصیل کارشناسی در فرانسه انتخاب هوشمندانه‌ای است؟

اکثر متقاضیان برای انتخاب کشور مقصد خود ملاک‌های مختلفی دارند. می‌توانیم فرانسه را یک انتخاب خوب تلقی کنیم، چرا که بسیاری از ملاکهای یک مقصد تحصیلی هدفمند را شامل می‌شود. برای آنکه بهتر و بیشتر با این موضوع که چرا تحصیل در فرانسه انتخاب هوشمندانه‌ای است، ابتدا باید با شرایط آن آشنا شوید.


شرایط تحصیل کارشناسی در فرانسه چگونه است؟

آزمونی با عنوان کنکور برای ورود به دانشگاهها و تحصیل مقطع لیسانس در ایران وجود دارد که در اکثر کشورهای دنیا متقاضیان مستلزم عبور از آزمون‌های ورودی هستند. برای تحصیل لیسانس در فرانسه نیازی به عبور از هیچ آزمون ورودی ندارید و می‌توانید با خیالی آسوده اقدام به تحصیل در رشته مورد نظر خود کنید. البته در نظر داشته باشید که پس از پایان دوره‌ها در برخی از رشته‌ها مانند پزشکی باید بوسیله عبور از آزمون‌های تعریف شده وارد دوره جدید شوید. PASS و LAS مثالی برای آزمونهای پایان دوره پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه هستند. طول دوره لیسانس در فرانسه 3 سال است که کاملا منطقی به نظر می‌رسد. دانشجویان برای تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه باید 180 دوره درسی را در مقطع لیسانس پاس کنند.

همانطور که می‌دانید آغاز و پایان سال تحصیلی در کشورهای گوناگون متفاوت است. مدت زمان پذیرش تحصیلی برای دوره کارشناسی در فرانسه آغاز ماه سپتامبر تا پایان ژوئن است. خوب است بدانید که متقاضیان می‌توانند به زبان انگلیسی و فرانسوی در مقطع کارشناسی تحصیل کنند. به طور کلی، اگر می‌خواهید زندگی خوبی را در فرانسه رقم بزنید باید مهارت زبان فرانسوی را کسب کنید. بوسیله دانش زبانی فرانسوی می‌توانید بهتر وارد بازار کار فرانسه شوید و اقامت دائم این کشور را کسب نمائید.

تا اینجا با شرایط کلی تحصیل مقطع لیسانس در فرانسه آشنا شدیم. اما چه چیزی باعث می‌شود تا متقاضیان فرانسه را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کنند؟


مزایای تحصیل کارشناسی در فرانسه چیست؟

هزینه تحصیل برای تمامی دانشجویان بین المللی یک دغدغه مهم است. بسیاری از کشورهای دنیا در قبال کیفیتی که ارائه می‌دهند، هزینه بسیار بالایی دریافت می‌کنند. خوشبختانه، هزینه تحصیل در فرانسه بسیار مقرون به صرفه است. اگر زبان فرانسوی را برای تحصیل کارشناسی انتخاب کنید، هزینه آموزش شما چیزی نزدیک به صفر است. در برخی موارد دانشجویان تسلطی به زبان فرانسوی ندارند. لازم نیست نگران باشید چرا که بهترین دانشگاههای فرانسه تحصیل به زبان انگلیسی را ممکن کردند. خوشبختانه هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه نیز بسیار مقرون به صرفه‌تر از کشورهای دیگر است. با وجود اینکه تحصیل به انگلیسی در فرانسه ممکن است، کسب دانش زبان فرانسوی برای زندگی بهتر الزامی است. نیازی به نگرانی نیست چرا که متقاضیان با تحصیل دوره زبان در فرانسه می‌توانند مهارت زبانی این کشور را کسب کنند.

در نظر داشته باشید که فرانسه همواره یکی از قطب‌های مهم نوآوری در دنیاست و با تحصیل در این کشور می‌توانید به یک تکنسین در رشته خود تبدیل شوید. اکنون پی بردیم که فرانسه برای تحصیل در مقطع کارشناسی انتخاب خوبی است، اما چگونه این امر ممکن است. آیا پذیرش مقطع لیسانس در فرانسه شدنی است؟


نحوه پذیرش متقاضیان تحصیل لیسانس در فرانسه چگونه است؟

اخذ پذیرش برای تحصیل در دوره لیسانس فرانسه یک تصمیم و هدف بزرگ است که لازمه آن تلاش نسبتا زیاد است. یکی از مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی کارشناسی کسب مدرک زبان آیلتس 6 یا B2 است. برای ورود به دانشگاه فرانسه باید دیپلم رسمی دوازده ساله را کسب کنید. با وجود اینکه مدرک آیلتس کار شما را پیش می‌برد، اما کسب مدرک B2 یا B1 شانس شما را برای پذیرش افزایش می‌دهد.


بهترین دانشگاههای فرانسه برای تحصیل کارشناسی کدام است؟

شناخت دانشگاه‌های برتر فرانسه به شما کمک می‌کند تا انتخاب بهتری برای حوزه تحصیلی مورد نظرتان داشته باشید. دانشگاه‌های برتر فرانسه عبارتند از:

 

  • دانشگاه علوم پاریس

  • دانشگاه ساکلای پاریس

  • دانشگاه سوربون

  • دانشگاه تلکام پاریس

  • دانشگاه مونت لیپر

  • دانشگاه ایکس مارسیل

  • دانشگاه اکول نرمال یوپریور لیون


هزینه تحصیل لیسانس در فرانسه چقدر است؟

 جالب است بدانید که تحصیل در فرانسه تا قبل از سال 2019 کاملا رایگان بود و در پی اعتراضات مردم به پرداخت شهریه برای دانشگاهها مجددا بسیاری از مراکز تحصیلی در این کشور رایگان شدند.


در پایان آیا تحصیل کارشناسی در فرانسه شدنی است؟

تحصیل کارشناسی در فرانسه کاملا دست یافتنی است و از نظر اقتصادی هر دانشجویی می‌تواند با کمی تلاش به آموزش در این کشور بپردازد. دانشجویان از زمان ورود به دانشگاهها در فرانسه اجازه کار در این کشور را دارند و همین موضوع سبب رفع بسیاری از مشکلات متقاضیان می‌شود. بوسیله تحصیل در فرانسه می‌توانید زمینه ورود خود به بازار این کشور را فراهم کنید و یک رزومه قوی برای خود بسازید.

دریافت مشاوره تحصیلی اخذ اقامت فرانسه

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *