صفر تا صد اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت

صفر تا صد اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت | شرایط و هزینه ثبت شرکت در فرانسه 2023

اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت جزء بهترین راههای ممکن برای مهاجرت به این کشور است. فرانسه به عنوان یکی از قدرتمندترین اقتصادهای اروپا در سال‌های اخیر توانست سرمایه‌گذاران زیاد و مهمی را به خود جذب کند. سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه یک فرصت استثنایی برای افرادی است که قصد مهاجرت و افزایش سرمایه خود را در این کشور دارند. روند ثبت شرکت در فرانسه دارای اصولی خاص است که در این مقاله به طور کامل به آنها می‌پردازیم. با ما همراه باشید تا با یکی از بهترین فرصت‌های سرمایه گذاری در خارج کشور آشنا شوید.

موضوعاتی که در این بخش مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 • ثبت شرکت بهترین روش برای اخذ اقامت فرانسه در سال 2023
 • صفر تا صد راه‌اندازی شرکت در فرانسه به چه صورت است؟
 • هزینه ثبت شرکت در فرانسه چقدر است؟
 • مالیات شرکت‌ها در فرانسه چگونه محاسبه می‌شود؟

تمکن مالی چیست؟

ثبت شرکت بهترین روش برای اخذ اقامت فرانسه در سال 2023

ثبت شرکت در فرانسه یک روش غیر مستقیم برای اخذ اقامت این کشور است چرا که با عبور از یکسری مراحل و تایید نهادهای مرتبط، می‌توانید اقامت فرانسه را اخذ کنید. در مرحله اول شما باید نیازهای اقتصادی و تجاری فرانسه را شناسایی کنید و مطابق نیاز این کشور اقدام به ثبت شرکت کنید. در صورتی که شرکت شما دارای مطابقت با بازارهای سرمایه‌گذاری فرانسه نباشد، درخواست شما به واسطه نهادهای دولتی این کشور تایید نمی‌گردد. یکی دیگر از چالشهای ثبت شرکت در فرانسه این است که شما باید دارای تجربه لازم در حوزه‌ای که قصد سرمایه گذاری در آن دارید باشید. ثبت شرکت در فرانسه مزایایی دارد که چالشهای آن را کمرنگ می‌کند. سوال اینجاست که ثبت شرکت در فرانسه چه مزایایی دارد؟


مزایای ثبت شرکت در فرانسه چیست؟

ویزای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در اکثر کشورها بدین گونه است که متقاضی اجازه اشتغال در آن کشور را ندارد. خوشبختانه افراد می‌توانند بوسیله ثبت شرکت در فرانسه به طور همزمان برای یک کارفرمای دیگر نیز کار کنند و این موضوع محدودیتی برای اشتغال ایجاد نمی‌کند.

متقاضیان می‌توانند در یکی از مهمترین قطب‌های اقتصادی دنیا به فعالیت تجاری بپردازند و این موضوع نشان می‌دهد که فرصت‌های زیادی در این کشور برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌شود. پس از آنکه ویزای یک ساله فرانسه را بوسیله ثبت شرکت دریافت کردید، می‌توانید برای اقامت 4 ساله و دائم اقدام کنید. اخذ اقامت دائم با ثبت شرکت در فرانسه کاملا امکان پذیر است و این موضوع خود به تنهایی یک مزیت بزرگ برای سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود. تا اینجا دانستیم که ثبت شرکت در فرانسه چه مزیتی دارد. اکنون می‌خواهیم بررسی کنیم که اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری چه مزیتی نسبت به دیگر روش‌های مهاجرتی دارد.


مزایای اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت چیست؟

در اکثر روشهای مهاجرتی فرانسه شما قادر هستید ویزای فرزندان زیر 18 سال خود را اخذ کنید. در اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت شما می‌توانید ویزای فرزندان زیر 25 سال خود را نیز اخذ کنید. همچنین، متقاضیان می‌توانند ویزای والدین بالای 65 سال خود را هم دریافت کنند و با تمام این تفاسیر شما یک پکیج کامل از ویزای همراه در دست خواهید داشت. همچنین، متقاضیان از طریق روشهای مهاجرتی گوناگون باید حتما در فرانسه حضور پیدا کنند و بمانند. خوشبختانه، در روش ثبت شرکت و سرمایه گذاری نیازی به حضور فیزیکی در کشور فرانسه نخواهید داشت.

متقاضیان پس از 5 سال می‌توانند اقدام به دریافت اقامت دائم کنند و این موضوع در روشهای دیگر ده سال طولانی تر است. حتما تا کنون با وجود مزیتهایی که ثبت شرکت در فرانسه دارد، برای دریافت آن کنجکاو شدید. سوال مهم اینجاست که اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت چگونه است؟


صفر تا صد راه‌اندازی شرکت در فرانسه به چه صورت است؟

قبل از اینکه به چگونگی اخذ اقامت از روش ثبت شرکت در فرانسه بپردازیم باید بدانیم که طریقه راه‌اندازی مجموعه در این کشور به چه صورت است. ثبت شرکت در فرانسه دارای شرایطی خاص است که افراد با رعایت این شرایط می‌توانند اقدام به راه‌اندازی مجموعه کنند.


هر آنچه باید قبل از راه اندازی شرکت در فرانسه بدانید!

اگر متقاضی بخواهد شرکت سهامی راه اندازی کند باید هفت سهامدار برای مجموعه خود پیدا کند. 


مراحل راه اندازی یک شرکت چیست؟

ثبت شرکت از آنجایی که متقاضیان قصد سرمایه گذاری مبلغ بزرگی در یک کشور خارجی دارند، یک فرایند ریسکی است و باید نسبت به آن محتاط باشید. مشورت با یک وکیل یا مشاور باتجربه و متخصص پیشنهاد ما به شماست تا بتواند در تمام طول این مسیر همراهیتان کند. اما به طور کلی مراحل راه‌اندازی شرکت در فرانسه به شرح زیر است:

 1. ایجاد و ثبت طرح تجاری
 2. انتخاب نوع شرکت یا سازمان
 3. افتتاح حساب بانکی برای شرکت
 4. تامین سرمایه و هزیزنه‌های لازم شرکت و انتقال آن به صورت سپرده در حساب بانکی
 5. ثبت شرکت و شخص حقوقی در نهادهای دولتی مربوطه و پرداخت مالیات و هزینه‌های آن
 6. اقدام به آگهی شرکت در روزنامه‌های رسمی و مورد تایید دولت فرانسه

هزینه ثبت شرکت در فرانسه چقدر است؟

هزینه و مخارج شما وابسته به نوع شرکتی که قصد راه‌اندازی آن را دارید، متفاوت خواهد بود. هزینه‌های لازم برای ثبت شرکت شامل موارد زیر است:

 • افتتاح حساب بانکی
 • ثبت رسمی شرکت
 • هزینه‌های ثبت نام دولتی
 • هزینه‌های دفتر ثبت قانونی

مالیات شرکت‌ها در فرانسه چگونه محاسبه می‌شود؟

اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت مستلزم پرداخت مالیات بر درآمد شخص حقوقی است. تمامی اشخاص حقوقی در فرانسه مستلزم به پرداخت 25 درصد مالیات بر درآمد هستند.

دریافت مشاوره تخصصی ثبت شرکت

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *