صفر تا صد اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

صفر تا صد اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری| شرایط و نحوه سرمایه گذاری در فرانسه 2023

عموما متقاضیان اخذ اقامت فرانسه، روش سرمایه گذاری را برای مهاجرت به این کشور انتخاب می‌کنند. اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری یک روش عالی برای کسانی است که به دنبال استقرار دائم در این کشور هستند. سرمایه گذاری در فرانسه دارای شرایط و اصول منحصربفردی است که همه آنها را در ادامه بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید تا با بهترین فرصت‌های سرمایه گذاری در فرانسه آشنا شوید.

موضوعاتی که در این بخش مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 • اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری یک فرصت استثنایی برای ایرانیان
 • انواع روشهای سرمایه گذاری در فرانسه
 • چالشهای اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری
 • در پایان بهترین روش برای اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری چیست؟

اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری یک فرصت استثنایی برای ایرانیان

برای اینکه بدانید چرا باید در فرانسه سرمایه گذاری کنید، ابتدا می‌بایست کمی با این کشور بیشتر آشنا شوید. فرانسه با بیش از 670 میلیون نفر جمعیت در غرب اروپا قرار دارد و افراد آن را به عنوان یکی از جایگاههای برتر اقتصادی جهان می‌شناسند. فرانسه در زمینه‌هایی همچون تجارت، اقتصاد و سرمایه گذاری توسعه یافته‌تر از اکثر کشورهای اروپاییست. همچنین، فرانسه به دلیل کیفیت و امتیاز بالای زندگی که دارد همیشه یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت است. همانطور که فرانسه با کشورهایی همچون بلژیک، سوییس، آلمان و ایتالیا مرز خاکی دارد، از موقعیت تجاری خوبی نیز برخوردار است. همه توضیحاتی که دادیم تنها گوشه‌ای از امتیازهای کشور فرانسه بودند. اکنون می‌خواهیم بدانیم که چرا سرمایه گذاری در فرانسه برای سرمایه‌گذاران ایرانی یک فرصت استثنایی محسوب می‌شود؟


مزایای اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری چیست؟

دریافت اقامت دائم اولین مزیتی است که سرمایه‌گذاری در فرانسه به همراه دارد. شما می‌توانید پس از تمدید اقامت خود تا 10 سال  اجازه استقرار دائم در فرانسه را دریافت کنید. ریسک سرمایه گذاری در فرانسه کمتر از دیگر کشورهای اروپایی است. حداقل مبلغی که باید برای سرمایه گذاری در فرانسه تامین کنید 300 هزار یورو است. سرمایه گذاری در فرانسه از جهتی ریسک کمتری دارد که مبلغ مورد نظر شما توسط نهادهای دولتی مسدود نمی‌شود.

برای سرمایه گذاری در فرانسه نیازی به شریک ندارید و می‌توانید به صورت انفرادی این کار را انجام دهید. نرخ بیکاری پایین در فرانسه یکی از عواملی است که سبب سود زیاد شما در این کشور می‌شود.


فرصتهای سرمایه گذاری در فرانسه چیست؟

اگر بخواهیم از دیدگاه رتبه بندی به فرانسه نگاه کنیم جایگاه پنجمین اقتصاد بزرگ جهان، دومین بازار مصرف کننده اروپا و هفتمین مقصد مهم سرمایه گذاران خارجی را می‌بینیم. زمینه‌هایی که برای سرمایه گذاران فرصت استثنایی محسوب می‌شوند عبارتند از:

 

  • خودرو

  • داروسازی

  • فضاپیما

  • فناوری اطلاعات

  • فعالیت‌های علمی

همچنین زمینه‌های زیر پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری دارند:

 

  • محیط زیست

  • مخابرات

  • بیوتکنولوژی

  • شرکت خدماتی


انواع روش‌های سرمایه گذاری در فرانسه

خبر خوب این است که سرمایه گذاری در فرانسه به یک روش محدود نمی‌شود. اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری انواع مختلفی دارد که متقاضیان می‌توانند با توجه به اهداف و میزان سرمایه‌ای که دارند روش مورد نظر خود را انتخاب کنند. در ادامه همه روش‌های سرمایه گذاری در فرانسه را مورد بررسی قرار می‌دهیم.


سرمایه گذاری در فرانسه از طریق ثبت شرکت

اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت یکی از بهترین روشهای سرمایه گذاری است. برای ثبت شرکت در فرانسه نیازی به حضور فیزیکی متقاضی نیست. توجه کنید که برای ثبت مجموعه در فرانسه باید چند کارمند فرانسوی استخدام کنید که عناوین شغلی آنها در نهادهای رسمی و مربوطه به ثبت برسد. راه‌اندازی مجموعه در فرانسه دارای مالیات بر درآمد 25 درصد است. پیش نیازهای ثبت شرکت در کشور فرانسه سابقه کاری لازم در حوزه مربوطه، تامین سرمایه 30000 یورویی و برخورداری از طرح تجاری مناسب است.


سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خرید ملک

خرید ملک یکی از روشهای محبوب سرمایه گذاری در فرانسه است و هر ساله مهاجران زیادی از این طریق اقدام به اخذ اقامت می‌کنند. برای اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک باید یک خانه به ارزش 350 هزار یورو یا بیشتر خریداری کنید. خرید ملک مسیر شما را برای دستیابی به اقامت دائم فرانسه هموارتر می‌کند و از حقوق شهروندی بالایی برخوردار خواهید شد.


سرمایه گذاری در فرانسه از طریق کارآفرینی

کارآفرینی یکی از خلاقانه‌ترین روشهای اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری است. شما می‌توانید بوسیله خرید یا طراحی یک شغل به اقامت فرانسه دست پیدا کنید. برای کارآفرینی در فرانسه باید طرح تجاری یا بیزینس پلن خود را به دولت این کشور نشان دهید و ثابت کنید که ایده شما می‌تواند رونق بگیرد. همچنین، باید تمکن مالی لازم برای پرورش ایدتان را فراهم کنید.


سرمایه گذاری در فرانسه از طریق طرح خودحمایتی

تنها شرایط لازم برای سرمایه گذاری از طریق طرح خودحمایتی این است که تمکن مالی خود را اثبات کنید. همچنین، باید به دولت فرانسه نشان دهید که برای زندگی در فرانسه نیاز به اشتغال در این کشور ندارید.


سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خرید اوراق قرضه

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه هزینه‌بر تر، ریسکی‌تر و سودآورتر از مابقی روشهای مهاجرتی در فرانسه است. خرید اوراق قرضه مستلزم تامین مبلغی بالغ بر 10 میلیون دلار است. البته می‌توانید با مبالغ حداقل 100 هزار دلاری نیز سرمایه گذاری کنید که این موضوع سبب اخذ اقامت فرانسه نخواهد شد.


چالش‌های اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

بهتر است قبل از اقدام به سرمایه گذاری در فرانسه نگاهی به چالشهای این کار بیاندازیم. هر اقدامی در کنار مزیت‌هایی که دارد معایب و چالشهایی نیز دارد. یکی از معایب سرمایه گذاری در فرانسه تفاوت‌هایی است که میان سرمایه‌گذاران بین المللی و فرانسوی قائل می‌شوند. البته اگر ایده تجاری شما با ارزش باشد تبعیض‌ها زیاد به چشم نمی‌خورند. زبان فرانسوی یکی دیگر از چالشهای سرمایه گذاری در فرانسه است. البته آگاهی بر زبان هر کشور برای سرمایه گذاری در آن الزامی است.


در پایان بهترین روش برای اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری چیست؟

در حال حاضر ثبت شرکت بهترین روش برای اخذ اقامت فرانسه و سرمایه گذاری در فرانسه است. شما می‌توانید با عبور از یکسری مراحل معین اخذ اقامت دائم خودتان و خانوادتان را در فرانسه تضمین کنید.

دریافت مشاوره تخصصی اخذ اقامت فرانسه

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *