همه چیز درباره مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

همه چیز درباره مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج | راحتترین راه مهاجرت به فرانسه

کسانی که با یک فرد فرانسوی ازدواج کردند و قصد دارند بیش از 90 روز را در فرانسه سپری کنند، می‌توانند ویزایی تحت عنوان ویزای ازدواج دریافت کنند. همچنین، مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج یکی از بهترین و راحتترین شیوه‌ها برای اخذ اقامت این کشور است. توجه کنید که مراحل تهیه ویزای ازدواج باید به درستی انجام شود تا از اتلاف وقت و هزینه‌های گزاف جلوگیری بشود. در این مقاله قصد داریم تا شما را به طور کامل با مسیر سریع دریافت ویزای ازدواج آشنا کنیم. با ما همراه باشید تا با آگاهی کامل و در سریعترین زمان ممکن به همراه همسر فرانسوی خود به فرانسه مهاجرت کنید.

موضوعاتی که در این بخش مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 • مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج راحتترین راه اخذ اقامت این کشور
 • قوانین و شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج چیست؟
 • صفر تا صد دریافت ویزای ازدواج فرانسه
 • مدارک لازم جهت دریافت ویزای فرانسه کدام است؟
 • مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج چقدر زمان می‌برد؟
 • نحوه تبدیل ویزای ازدواج به اقامت دائم فرانسه
 • در پایان آیا اخذ تابعیت فرانسه از طریق ازدواج امکان پذیر است؟

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج راحتترین راه اخذ اقامت این کشور

همانطور که گفتیم برای توقف بیش از 90 روز در فرانسه مستلزم دریافت ویزای طولانی مدت این کشور هستید. ویزای ازدواج در بین تمامی ویزاهای طولانی مدت فرانسه راحتترین و کم هزینه ترین مجوز اقامتی برای واجدان شرایط است. قبل از هر چیزی باید بدانید که چرا دریافت مجوز اقامتی از طریق ازدواج بهترین گزینه است؟


مزایای مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج چیست؟

شما بوسیله ویزای ازدواج می‌توانید اقامت دائم فرانسه را دریافت کنید. اقامت دائم فرانسه یکی از بزرگترین رویاهایی است که افراد مختلف در سرتاسر جهان دارند. البته دریافت اقامت دائم از طریق ویزای ازدواج فرانسه مستلزم رعایت یکسری نکات و شرایط است که در ادامه مقاله قصد داریم به آنها نیز بپردازیم. مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج به افراد امکان بهره‌مندی از تمامی حقوق شهروندان این کشور اعم از خدمات بهداشتی، خدمات رفاهی، حق آموزش و… را می‌دهد. اجازه اقامت فرانسه به شما امکان سفر آزادانه و بدون نیاز به ویزا به تمام کشورهای حوزه شنگن را می‌دهد.

همانطور که در ابتدا گفتیم، مجوز اقامت از طریق ازدواج برای واجدان شرایط است و این بدان معناست که برای دریافت ویزای ازدواج باید از یکسری قوانین آگاه باشید.


قوانین و شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج چیست؟

اولین قدم برای ازدواجی که مورد تایید دولت فرانسه باشد این است که از طریق تشریفات مدنی در دفاتر شورا اقدام نمائید. پس از عبور از مرحله اول می‌توانید با برگزاری یک مراسم متناسب با دین، مذهب و سلیقه خودتان ازدواجتان را جشن بگیرید. فرایند ازواج در فرانسه درصورتی که یکی از طرفین فرانسوی نباشد بیش از یکماه طول می‌کشد. توجه کنید که برای ازدواج در فرانسه حتما باید 18 ساله باشید. یکی دیگر از شرایط ازدواج در فرانسه این است که زوجین باید حتما مجرد باشند. همچنین، اگر می‌خواهید ازدواجتان به رسمیت برسد و مورد تایید قرار بگیرد باید شما و همسرتان هر دو در مراسم ازدواج حضور پیدا کنید.

اگر می‌خواهید در یک کشور دیگر با همسر فرانسویتان ازدواج کنید هیچ محدودیتی برایتان وجود ندارد و بازهم واجد شرایط دریافت ویزا هستید. یکی از شرایط مهم ازدواج در فرانسه این است که شما و همسرتان باید هم دین و آیین باشید. ازدواج رسمی، تمکن مالی کافی و توانایی فراهم نمودن مکان زندگی برای زندگی مشترک باید به دولت فرانسه ثابت شود. برای دریافت ویزای ازدواج فرانسه کافی است تا فرد فراسوی شرایط لازمه را به دولت ثابت کند و اقدام به ارائه درخواست نماید.


صفر تا صد دریافت ویزای ازدواج فرانسه

در اولین مرحله برای دریافت ویزا شما و همسرتان باید به طور رسمی ازدواج کنید. پس از ازدواج، همسر فرانسوی شما باید به دفتر OFII مراجعه کند و درخواستی مبنی بر دریافت ویزای ازدواج ارائه دهد. پس از تایید درخواست همسرتان باید ویزای یکساله اقامت خود را از سفارت فرانسه دریافت کنید. ویزای ابتدایی که VLS-TS نام دارد و دارای اعتبار یکساله است، کاملا رایگان ارائه می‌شود. توجه کنید که دو ماه پس از ورود به فرانسه باید اقدام به ثبت نام در دفتر مهاجرت و ادغام کنید. پس از 1 سال اقامت در فرانسه باید برای اخذ کارت اقامت carte de sejur اقدام کنید.


مدارک لازم جهت دریافت ویزای فرانسه کدام است؟

 • سه عکس با ابعاد 45 در 25 که مربوط به چهره اخیرتان باشد.
 • اسناد و مدارک هویتی همسر فرانسوی
 • اثبات تمکت مالی از سوی همسر فرانسوی
 • اثبات توانایی مهیای محل زندگی در فرانسه
 • پاسپورت
 • کپی از تمام صفحات شناسنامه
 • ارائه تکمیل فرمهای خواسته شده
 • سند رسمی و مورد تایید ازدواج
 • حکم رسمی طلاق در صورتی که ازدواج پیشینی داشتید.
 • گواهی تجرد مبنی بر اینکه مجرد هستید و قصد ازدواج در فرانسه را دارید.
 • سوگندنامه قانونی

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج چقدر زمان می‌برد؟

مدت زمان بررسی درخواست متقاضی به طور متوسط بین 6 تا 12 ماه طول می‌کشد. البته توجه کنید که مدت زمان دریافت ویزای ازدواج وابسته به شرایط متقاضی و همسر فرانسوی وی متغیر خواهد بود.


نحوه تبدیل ویزای ازدواج به اقامت دائم فرانسه‌

برای کسب مجوز اقامت دائم در فرانسه ابتدا باید به این کشور سفر کنید و آنجا زندگی کنید. شما می‌توانید پس از گذشت 4 سال از زندگی شما و همسر فرانسویتان در فرانسه اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.


در پایان آیا اخذ تابعیت فرانسه از طریق ازدواج امکان پذیر است؟

اخذ تابعیت فرانسه از طریق ازدواج کاملا امکان پذیر است. به طور کلی، مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج راه مناسبی است، چرا که متقاضی می‌تواند مانند شهروندان تابع این کشور از تمامی خدمات رفاهی استفاده کند. همچنین، متقاضیان می‌توانند آزادانه در هر نقطه‌ای از فرانسه که بخواهند به تحصیل و کار بپردازند. در پایان اگر مسیر دریافت ویزای ازدواج را به درستی طی کنید، مهاجرت به فرانسه یکی از شیرین ترین تجربه‌های شما را رقم خواهد زد.

 

دریافت مشاوره اخذ اقامت فرانسه

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *