تمکن مالی چیست؟

تمکن مالی چیست؟ همه چیز درباره تمکن مالی فرانسه

یکی از مهمترین مدارکی که برای دریافت ویزای فرانسه و کشورهای حوزه شینگن به آن نیاز دارید، گواهی تمکن مالی است. باید بگوییم که دریافت ویزای کشورهای حوزه شینگن به خصوص فرانسه بدون ارائه گواهی تمکن مالی رویایی بیش نیست. اما تمکن مالی چیست و چرا تا این حد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؟

در این بخش قصد داریم تا به صورت کامل با گواهی تمکن مالی آشنا شویم و بدانیم که چگونه باید برای دریافت آن اقدام کنیم. اگر می‌خواهید در اخذ ویزای کشورهای حوزه شینگن و فرانسه موفق باشید، می‌توانید مقاله پیشه رو را تا انتها دنبال کنید.

موضوعاتی که در این بخش مورد بررسی قرار خواهیم داد:

  • تمکن مالی چیست؟
  • تفاوت گردش حساب و تمکن مالی چیست؟
  • شرایط تمکن مالی فرانسه
  • میزان تمکن مالی فرانسه برای دریافت انواع ویزا
  • نکاتی که باید در خصوص تمکن مالی فرانسه بدانید
  • مراحل دریافت گواهی تمکن مالی فرانسه
  • در پایان چگونه می‌توانم تمکن مالی فرانسه را به بهترین شکل ممکن دریافت کنم؟

سریعترین روش مهاجرت به فرانسه با تمکن مالی

تمکن مالی چیست؟

تمکن مالی (Proof of Funds) یک گواهی ضروری است که نشان می‌دهد فرد متقاضی توانایی مالی لازم برای انجام امور مختلف در کشور مورد نظر را دارد. امور مختلف می‌تواند شامل زندگی، تحصیل و سرمایه گذاری باشد. تمکن مالی عمدتا از سوی بانک صادر می‌گردد و به سفارت یا دانشگاه تضمین می‌کند که فرد مورد نظر دارای سرمایه کافی برای تکمیل پروسه هدف است.

میزان سرمایه فعلی و تراکنش‌های مالی دو موضوعی هستند که در گواهی فوق قابل رویت است. سفارت کشور مورد نظر با دریافت گواهی تمکن مالی اطمینان حاصل می‌کند که شما سرمایه کافی برای گذر امور زندگی و دستیابی به اهدافتان را در آن مکان دارید. گواهی تمکن مالی یکی از مدارک مهم برای اخذ ویزاست که عمدتا به زبان انگلیسی به سفارت داده می‌شود.


تفاوت گردش مالی و تمکن مالی چیست؟

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که گردش حساب و تمکن مالی تفاوتی ندارد، در صورتی که این دو مورد کاملا با یکدیگر متفاوت هستند. گردش حساب شامل جزئیات ریز تراکنش‌های شماست که به معنای تاریخ و ساعت دقیق تراکنشات است. با این تفاوت که تمکن مالی میزان پولی است که در حساب شما وجود دارد.

از آنجایی که کشورها دارای قوانین مختلفی هستند، هرکدام از آن‌ها برای اعطای ویزا به یکی از گواهی‌های گردش حساب یا تمکن مالی نیاز دارند. اما عمده کشورهای حوزه شینگن تمکن مالی را قبول می‌کنند. فرانسه هم یکی از کشورهایی است که برای اعطای ویزا گواهی تمکن مالی دریافت می‌کند.


شرایط تمکن مالی فرانسه

مهاجرت به فرانسه یکی از رویاهایی است که افراد زیادی از نقاط مختلف جهان در سر می‌پرورانند. همچنین، فرانسه به واسطه اقتصاد و کیفیت بالایی که برای زندگی دارد، یک مقصد عالی برای کسانی است که به دنبال پیشرفت هستند. همانطور که گفتیم، برای دریافت ویزای فرانسه نیاز به ارائه گواهی تمکن مالی دارید. اما میزان تمکن مالی برای انواع ویزای فرانسه متفاوت است. در ادامه قصد داریم تا شرایط لازم برای دریافت گواهی تمکن مالی جهت صدور دو ویزای مهم فرانسه را برایتان شرح دهیم.


تمکن مالی فرانسه برای دریافت انواع ویزا

میزان تمکن مالی به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال، برای دریافت ویزای تحصیلی شهر و رشته‌ای که اتخاب می‌کنید تاثیر بسزایی دارد. برای دریافت ویزای استارت آپ فرانسه باید تمکن مالی شما در حدی باشد که تواناییتان برای مدیریت و تامین هزینه‌های آن را نشان دهد. در طرفی دیگر تمکن مالی برای دریافت ویزای توریستی فرانسه به برنامه سفر شما بستگی دارد. این بدان معناست که می‌خواهید برای چه مدت در فرانسه اقامت داشته باشید.

به طور کلی نمی‌توانیم عدد واضحی برای میزان تمکن مالی بیان کنیم. یک راه حل عالی برای آگاهی نسبت به میزان تمکن مالی با توجه به هدف سفر شما، مشورت با کارشناسان حوزه مهاجرت است. شما می‌توانید برای دریافت آگاهی بهتر نسبت به شرایط تمکن مالی فرانسه درخواست مشاوره با کارشناسان کامفی ویزا را ارائه دهید.


نکاتی که باید در خصوص تمکن مالی فرانسه باید بدانید.

اولین موضوعی که باید بدانید این است که تمکن مالی باید به ارز دلار یا یورو صادر شود. همچنین، باید 6 ماه قبل از اقدام به دریافت گواهی حساب مورد نظرتان را افتتاح کرده باشید. چرا که تاریخ افتتاح حساب باید در گواهی قید شود و حما باید حداقل 6 ماه قبل از دریافت تمکن مالی باشد. وجود سربرگ بانک در گواهی تمکن مالی الزامیست. همچنین، نام فرد متقاضی و در صورت متاهل بودن وی باید اسم همسر او نیز در گواهی ثبت شود.

علاوه بر نام فرد متقاضی و همسرش باید اطلاعاتی از قبیل شماره تماس و اطلاعات حسابی که موجودی آن اعلام می‌شود نیز در آگهی درج شود. بهتر است برای افزایش شانس قبولی دریافت ویزا میزان مبلغ موجود در حساب شما از حد مورد نیاز برای تمکن مالی بیشتر باشد. همچنین، خوب است که تا زمان اثبات تمکن به موجودی حسابتان دست نزنید.


در پایان چگونه می‌توانم تمکن مالی فرانسه را به بهترین شکل ممکن دریافت کنم؟

تا اینجا دانستید که تمکن مالی چیست و از چه اهمیتی برخوردار است. خوب است بدانید که دریافت گواهی تمکن مالی به هیچ عنوان کار دشواری نیست، با این حال نیاز به دقت و راهنمایی مناسبی دارد. کامفی ویزا با سال‌ها تجربه موفق در زمینه مهاجرت به فرانسه در کنار متقاضیان است تا به بهترین شکل ممکن آن‌ها را برای دریافت تمکن مالی راهنمایی کند. شما همین الان می‌توانید از طریق تکمیل فرم مشاوره با کارشناسان خبره ما ارتباط برقرار کنید.

اقامت دائمی خود و خانواده تان به ثبت شرکت در فرانسه

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *