بررسی کامل شرایط تحصیل در رشته پزشکی فرانسه

تحصیل پزشکی در فرانسه | بررسی کامل شرایط تحصیل در رشته پزشکی فرانسه

تحصیل پزشکی در فرانسه یکی از بهترین گزینه‌ها برای متقاضیان رشته‌های مرتبط با حوزه درمان است. ورود بی‌دردسر به بهترین دانشگاههای پزشکی جهان، فرانسه را به یکی از بی‌نظیرترین مقاصد برای متقاضیان حوزه بهداشت و درمان تبدیل کرده است. بزرگترین دغدغه متقاضیان این دوره، این است که آیا این کشور گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل است یا خیر. برای پاسخ به سوالی که مطرح کردیم نمی‌توانیم پاسخ کوتاه و مختصری بیان کنیم. بنابراین، تصمیم گرفتیم در مقاله پیشه رو، تمام جوانب تحصیل در این رشته را بررسی کنیم تا متقاضیان بتوانند برای آینده تحصیلی خود بهترین تصمیم را بگیرند.

موضوعاتی که در این بخش مورد بررسی قرار خواهیم داد:

  • تجربه تحصیل رشته پزشکی در فرانسه از دید مهاجران
  • شرایط اخذ پذیرش در رشته پزشکی فرانسه
  • دوره‌های تحصیل پزشکی در فرانسه
  • بهترین دانشگاههای فرانسه برای رشته پزشکی
  • تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه
  • تحصیل پزشکی در فرانسه به زبان انگلیسی
  • هزینه تحصیل رشته پزشکی در فرانسه
  • در پایان چرا تحصیل در رشته پزشکی فرانسه بهتر از دیگر کشورهای اروپاییست؟
  • سوالات متداول

تجربه تحصیل رشته پزشکی در فرانسه از دید مهاجران

یکی از بهترین مراجع برای کسب اطلاعات در خصوص محل تحصیلی مورد نظر، افرادی هستند که تجربه تحصیل در آن جغرافیا را پشت سر گذاشتند. تحصیل تقریبا رایگان موضوعی است که تمام محصلان ایرانی رشته پزشکی در فرانسه از آن صحبت می‌کنند. متقاضیان می‌توانند با پرداخت کمترین هزینه، مدارک معتبر پزشکی را از دانشگاههای فرانسه دریافت کنند. بله، مدارکی که از سوی دانشگاههای پزشکی فرانسه به دانشجویان اهدا می‌شوند، در تمام نقاط جهان دارای اعتبار هستند. خوشبختانه، مدارک ارائه شده توسط دانشگاههای پزشکی فرانسه مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران هستند. در نتیجه، شما پس از اتمام تحصیل، می‌توانید فعالیتتان را بدون دردسر به عنوان یک پزشک در ایران آغاز کنید.

شما می‌توانید با کمی تلاش تجربه تحصیل در دانشگاههایی با رنکینگ جهانی را کسب کنید. داشتن این تجربه به شما امکان استفاده از بروزترین فناوریهای دنیا در حوزه بهداشت را میدهد.


شرایط اخذ پذیرش در رشته پزشکی فرانسه

یکی از شرایط مهم تحصیل دوره پزشکی در این کشور، این است که متقاضی دارای معدل بالای 14 باشد. اگر معدل سالهای تحصیلی شما کمتر از 14 باشد امکان قبولی در این رشته نیز کمتر است. جای نگرانی نیست، چرا که متقاضیان با معدل زیر 14 می‌توانند با مشاوران مجرب کامفی ویزا مشورت کنند و مسیر اخذ ویزای تحصیلی فرانسه را به راحتی طی کنند.

یکی دیگر از مراحل اخذ پذیرش پزشکی در فرانسه اتمام دوره یکسله کالج است. متقاضیان بوسیله گذراندن دوره یکساله کالج در فرانسه می‌توانند میزان تسلطشان به زبان فرانسوی را افزایش دهند. خوشبختانه، شرکت در دوره‌های کالج نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد. بهتر است تا قبل از گذشت 3 سال از دیپلمتان نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی فرانسه اقدام کنید. هرچقدر سن شما بیشتر باشد شرایط پذیرش در رشته پزشکی فرانسه نیز برایتان سختتر خواهد شد. البته بوسیله مشورت با یک تیم حرفه‌ای، اخذ پذیرش تحصیلی فرانسه در هر شرایطی برایتان ممکن می‌شود.


دوره‌های تحصیل پزشکی در فرانسه

این دوره‌ها به سه دسته  PCEM،  DCEM و DES تقسیم می‌شوند.  PCEM اولین دوره پزشکی در فرانسه است که 2 سال طول می‌کشد. تمامی دروس ارائه شده در  PCEM در تمامی رشته‌های داروسازی، مامایی و پزشکی یکسان است. در پایان دوره، دانشجویان باید در آزمون مخصوص به رشته خود شرکت نموده و با نمره قابل قبولی آن ر ا پاس کنند.

دوره دوم پزشکی در فرانسه  DCEM نام دارد که 4 سال طول می‌کشد. در دوره دوم دانشجویان در کنار دروس تئوریک بخشی از آموزش را به صورت حضوری در بیمارستانها می‌گذرانند. دانشجویان در دوره  DCEM به دلیل کارورزی در بیمارستان ماهیانه حقوق دریافت می‌کنند.

در آخرین مرحله، دانشجویان پزشکی فرانسه وارد دوره DES 3 ساله می‌شوند که پس از اتمام آن می‌توانند مدرک پزشک عمومیشان را دریافت کنند.


بهترین دانشگاه‌های فرانسه برای رشته پزشکی

در این قسمت لیستی از بهترین دانشگاههای فرانسه را بر اساس کیفیت آموزش و توانایی اساتید طبق آمار رتبه بندی QS مشاهده می‌کنید:

دانشگاه سوربن

بوردو

استراسبورگ

پاریس ساکلی

اکس مارسی

مونته پلی

لورن

رن

تور


تحصیل رایگان پزشکی در فرانسه

تحصیل در این رشته، کاملا رایگان نیست و دانشجویان شهروند مناطق اتحادیه اروپا مستلزم به پرداخت شهریه کمتری هستند. اما شهروندان بین المللی برای تحصیل در فرانسه باید هزینه بیشتری را پرداخت کنند.


تحصیل پزشکی در فرانسه به زبان انگلیسی

تحصیل در رشته پزشکی فرانسه به زبان انگلیسی در دانشگاههای دولتی این کشور امکان پذیر نیست. یادگیری زبان فرانسوی یکی از نیازهای تحصیل این دوره است. با این وجود، کالجها و دانشگاههای خصوصی در فرانسه وجود دارند که به زبان انگلیسی آموزشهای خود را به دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهند. اما هزینه تحصیل در دانشگاههای خصوصی فرانسه از مراکز آموزشی دولتی این کشور بیشتر است.


هزینه تحصیل رشته پزشکی در فرانسه

هزینه تحصیل این دوره در کشور فرانسه به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال، دانشگاهی که برای تحصیل انتخاب می‌کنید یکی از عاملهای مهم در تعیین هزینه آموزش در فرانسه است. اگر می‌خواهید به زبان انگلیسی و در دانشگاههای بین المللی فرانسه تحصیل کنید باید هزینه بیشتری را بپردازید. هزینه تحصیل در کالج یکساله پیش از ورود به دانشگاه حدود 8 هزار یورو است. شهریه دانشگاههای پزشکی فرانسه از 200 یورو در ماه شروع می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات دقیق و بروز از هزینه تحصیل در فرانسه با مشاورین کامفی ویزا تماس بگیرید.


در پایان چرا تحصیل در رشته پزشکی فرانسه بهتر از دیگر کشورهای اروپاییست؟

فرانسه به نیروی ماهر بیشتر در حوزه خدمات بهداشت و درمان نیاز دارد، در نتیجه، بازار کار این کشور برای پزشکان در وضعیت مطلوبی قرار دارد. همچنین، هزینه تحصیل این رشته در فرانسه از دیگر کشورهای اروپایی کمتر است. وزارت بهداشت ایران، مدارک کشورهای اروپایی محدودی را در حوزه پزشکی قبول دارد و خوشبختانه فرانسه یکی از سرزمینهای مورد تایید این سازمان است.


سوالات متداول

آیا تحصیل دوره پزشکی در فرانسه نیاز به آزمون ورودی دارد؟

خیر. متقاضیان می‌توانند بدون آزمون ورودی وارد دانشگاههای فرانسه شوند.

آیا تحصیل پزشکی به زبان فرانسوی در فرانسه کاملا رایگان است؟

خیر. تحصیل پزشکی به زبان فرانسوی هزینه نسبتا کمتری دارد.

آیا تحصیل پزشکی در فرانسه برای ایرانیان امکانپذیر است؟

بله، شما همین الان می‌توانید از طریق مشورت با مشاوران مجرب کامفی ویزا نسبت به تحصیل در رشته پزشکی اقدام کنید.

دریافت مشاوره تخصصی اخذ اقامت فرانسه

رزرو مشاوره
برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *