هر آنچه باید در مورد سفر و مهاجرت به فرانسه بدانید

همه چیز درباره کشور فرانسه | هر آنچه باید در مورد سفر و مهاجرت به فرانسه بدانید

بدون شک اگر قصد دارید به یک کشور پیشرفته و منحصربفرد مهاجرت کنید فرانسه یکی از گزینه‌های مهم شما خواهد بود. طبیعت بکر، آب و هوای بی‌نظیر، سیستم آموزشی فوق پیشرفته، بازار کار و اقتصاد قدرتمند تنها گوشه کوچکی از مزایای زندگی در فرانسه خواهد بود. در این مقاله قصد داریم همه چیز درباره کشور فرانسه را برای علاقمندان مهاجرت به یک مقصد فوق پیشرفته شرح دهیم. با ما همراه باشید تا مسیر آینده خود را به بهترین شکل ممکن رقم بزنید.

موضوعاتی که در این بخش مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 • کشور فرانسه را چگونه مردمانی تشکیل می‌دهند؟
 • همه چیز درباره جغرافیای کشور فرانسه
 • سیستم آموزشی فرانسه چگونه است؟
 • بازار کار و اقتصاد فرانسه در چه موقعیتی قرار دارد؟
 • مالیات در فرانسه چگونه محاسبه می‌شود؟
 • مزایای زندگی و مهاجرت به فرانسه چیست؟
 • راههای مهاجرت به فرانسه کدام است؟
 • در پایان آیا فرانسه مقصد خوبی برای مهاجرت موفق است؟

کشور فرانسه را چگونه مردمانی تشکیل می‌دهند؟

اولین موضوعی که برای زندگی در یک کشور خارجی باید در نظر بگیریم فرهنگ، مردم و آداب و رسوم آن سرزمین است. قبل از هرچیزی باید بدانیم که آیا قادر هستیم خودمان را با آداب و رسوم سرزمین مورد نظرمان وقف دهیم یا خیر. خوشبختانه فرانسه از فرهنگ غنی برخوردار است و مردمان بومی این سرزمین اغلب افرادی اصیل و متشخص هستند. فرهنگ فرانسوی‌ها یکی از مشهورترین فرهنگها در دنیاست. جالب است بدانید که حتی خود واژه فرانسه برگرفته از فرهنگ است و همین موضوع آداب و رسوم و تاریخ غنی این کشور را اثبات می‌کند. از طرفی دیگر تعداد زیادی از مردمان فرانسه مهاجران خارجی هستند و فرانسویها با غیربومی‌های این کشور رفتار معقولانه‌ای دارند.


همه چیز درباره کشور فرانسه و جغرافیای آن

آب و هوای یک منطقه یکی دیگر از نکات مهمی است که باید برای مهاجرت به آن اقلیم در نظر بگیریم. ممکن است روحیات ما و بدنمان با آب و هوای یک منطقه سازگار نباشد و نتوانیم باکیفیت در آن اقلیم زندگی کنیم. در نتیجه باید جغرافیایی را انتخاب کنیم که با روحیه و بدنمان به مقدار کافی سازگار باشد. شکل جغرافیایی فرانسه روی نقشه مانند یک شش ضلعی است. فرانسه بالغ بر 500 هزار کیلومتر مربع مساحت دارد و یکی از بزرگترین کشورهای اروپاست. ایتالیا، بلژیک، آلمان ، اسپانیا، لوکزامبورگ و موناکو از همسایگان کشور فرانسه هستند. جنگلها و مراتع به طور تقریبی نیمی از مساحت فرانسه را تشکیل می‌دهد.

خوب است بدانید که آب و هوا در شهرهای گوناگون فرانسه مختلف است و این کشور تنوع اقلیمی بالایی دارد. نواحی شرقی و شمال شرق فرانسه آب و هوای معتدلی دارد که متناسب با روحیات اکثر افراد است. اگر طرفدار آب و هوای اقیانوسی هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم سری به نواحی غربی فرانسه بزنید. نواحی اقیانوسی مناطقی بارانی با تابستان گرم و زمستان نسبتا سرد هستند.


سیستم آموزشی فرانسه چگونه است؟

تحصیل و آموزش یکی دیگر از ملاکهای انتخاب یک کشور به عنوان محل زندگی است. اگر یک کشور از سیستم آموزشی بی‌کیفیتی برخوردار باشد رشد و پیشرفت در آن تقریبا صفر خواهد بود. به جرات می‌گوییم که سیستم آموزشی فرانسه بنابر دلایل مختلف از باکیفیت‌ترین روش‌ها و اساتید برخوردار است. سیستم آموزشی فرانسه بر یادگیری ریشه‌ای و عمقی تاکید دارد و در تمام مراکز آموزشی رقابت بین دانش آموزان برقرار است. خوب است بدانید که سیستم آموزشی فرانسه رتبه ششم را در جهان دارد. با وجود کیفیت بالا هزینه تحصیل در مراکز آموزشی کشور فرانسه نزدیک به صفر است.


بازار کار و اقتصاد فرانسه در چه موقعیتی قرار دارد؟

خوب است تا قبل از هر موضوعی همه چیز درباره کشور فرانسه و اقتصاد آن را بدانید. بازار کار خوب یک کشور زندگی مالی و کاری شما را تضمین می‌کند. زمانی می‌توانید از رفاه کافی برخوردار باشید که اقتصاد و بازار کار محل زندگیتان رو به رشد باشد. فرانسه رتبه پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا را دارد و مهاجران زیادی از سرتاسر دنیا به‌واسطه اشتغال در یک بازار کار وسیع و قدرتمند به این کشور مهاجرت می‌کنند. میانگین درآمد افراد در کشور فرانسه چیزی حدود 4000 یورو است.


مالیات در فرانسه چگونه محاسبه می‌شود؟

دولت فرانسه مانند هر کشور دیگری ماهیانه مبلغی را از مردم بابت مالیات می‌گیرد. مالیات در فرانسه به سه دسته زیر تقسیم می‌شود:

 • مالیات بر خدمات و کالا
 • مالیات بر درآمد
 • مالیاتهای تامین اجتماعی

خوب است بدانید که وابسته به درآمد هر فرد مالیاتی که باید بپردازد نیز متفاوت است. به طوری که هر چقدر درآمد یک فرد بیشتر باشد میزان مالیاتی که باید بپردازد نیز بالاتر خواهد بود. همچنین، افراد برای فروش ملک خود مستلزم پرداخت مالیات هستند.


مزایای زندگی و مهاجرت به فرانسه چیست؟

شمار بالای مهاجران فرانسه مطلوبیت کافی این کشور برای زندگی را ثابت می‌کند. اما چه دلیلی باعث می‌شود تا افراد زیادی فرانسه را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند؟ خدمات درمانی فوق العاده می‌تواند یک دلیل مهم برای زندگی در فرانسه باشد. زمانی که در فرانسه زندگی می‌کنید دیگر لازم نیست نگران بیماریهای مختلف باشید، زیرا سیستم درمانی فرانسه از بهترین کادر و روشهای موجود استفاده می‌کند تا سلامت جسمتان را بار دیگر به شما هدیه کند. همچنین، مقیمان فرانسه دائما در حال اشتغال نیستند و کار بخش کوچکی از زندگی آنها را تشکیل می‌دهد. مهم تر از هر موضوعی هزینه‌های مناسب و استاندارد زندگی در فرانسه است که یکی از بزرگترین موانع را از سر راه افراد برمیدارد.


همه چیز درباره کشور فرانسه و راه‌های مهاجرت به آن

راهای مهاجرت به فرانسه عبارتند از:

 • مهاجرت تحصیلی به فرانسه
 • مهاجرت کاری به فرانسه
 • مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به فرانسه از طریق تولد
 • مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت
 • مهاجرت هنرمندان به فرانسه

در پایان آیا فرانسه مقصد خوبی برای مهاجرت موفق است؟

در این مقاله همه چیز درباره کشور فرانسه را مورد بررسی قرار دادیم. مزایای زندگی در فرانسه از معایب آن به طور چشمگیری بیشتر است. در پایان باید بگوییم که شما با مهاجرت به فرانسه به خودتان و خانواده‌تان یک فرصت بزرگ برای تجربه یک زندگی فوق العاده را می‌دهید.

 

دریافت مشاوره اخذ اقامت فرانسه

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *