دریافت پاسپورت فرانسه

هر آنچه باید در مورد پاسپورت کشور فرانسه بدانید | صفر تا صد دریافت گذرنامه فرانسه

فرانسه یکی از قطب‌های مهم گردشگری جهان است. سالیانه توریست‌های زیادی به بهانه تماشای برج ایفل به شهر زیبای پاریس سفر می‌کنند و شیفته حال و هوای فرانسه می‌شوند. با وجود اینکه فرانسه یکی از کشورهای مهاجر پذیر دنیاست، دریافت پاسپورت این کشور نیز با چالش روبروست. دریافت پاسپورت کشور فرانسه مزایای بسیار زیادی دارد به طوری که سختی اخذ آن را به طور کامل جبران می‌کند. ما در این مقاله کنار شما هستیم تا آسانترین راه دریافت گذرنامه فرانسه را شرح دهیم. با ما همراه باشید تا بدون هیچ نگرانی گذرنامه فرانسه را دریافت کنید و از مزایای فراوان آن بهره‌مند شوید.

موضوعاتی که در این بخش مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 • پاسپورت فرانسه یک مجوز برای سفر بدون ویزا به دور تا دور دنیا
 • مزایای پاسپورت فرانسه برای دارندگانش چیست؟
 • چه افرادی واجد شرایط دریافت گذرنامه فرانسه هستند؟
 • در مورد صفر تا صد دریافت گذرنامه کشور فرانسه جه میدانید؟
 • در پایان آیا با اخذ گذرنامه فرانسه تابعیت و گذرنامه ایران را از دست میدهم؟

پاسپورت فرانسه یک مجوز برای سفر بدون ویزا به دور تا دور دنیا

قبل از هر چیزی باید بدانید که پاسپورت فرانسه به دو شیوه به شهروندان این کشور اعطا می‌گردد که هرکس با توجه به شرایط و نیازهای خود انتخاب می‌کند که کدام یک را دریافت کند. پاسپورت فرانسه به دو صورت شناسنامه‌ای و کارت ملی به شهروندان اعطا می‌شود. اخذ پاسپورت فرانسه بوسیله کارت شناسایی از این رو خوب است که به شما اجازه سفر آزادانه به کشورهای حوزه اتحادیه اروپا را می‌دهد. منظور از سفر آزادانه این است که هر زمان بخواهید می‌توانید بدون ویزا به کشورهای مورد نظر خود سفر کنید. عدم نیاز به ویزا یک دردسر بزرگ سفرهای خارجی را از بین می‌برد.

توجه داشته باشید که پاسپورت فرانسه از طرف وزارت اروپا و امور خارجه این کشور برای متقاضیان صادر می‌شود. در نتیجه اگر خواستار دریافت گذرنامه فرانسه هستید باید از طریق وزارت اروپا و امور خارجه این کشور اقدام نمائید.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که پس از دریافت شهروندی فرانسه پاسپورت این کشور به صورت خودکار برای شما صادر نمی‌شود. قبل از هر کاری برای دریافت گذرنامه کشور فرانسه باید درخواست ارائه دهید. در طول مسیر دریافت گذرنامه هزینه‌هایی وجود دارد که متقاضی موظف است پرداخت کند.

پاسپورت فرانسه از نوع بیومتریک است. در پاسپورت بیومتریک ریزتراشه‌هایی وجود دارد که یکسری اطلاعات شخصی از شما در آن وجود دارد. اطلاعاتی که در ریزتراشه‌ها وجود دارد شامل عکس، قد، اثر انگشت، رنگ چشم و… است.


مزایای پاسپورت فرانسه برای دارندگانش چیست؟

دارندگان پاسپورت فرانسه تا زمانی که این گذرنامه اعتبار کافی دارد می‌توانند بدون ویزا به بسیاری از کشورهای دنیا سفر کنند. همانطور که در قسمت قبل گفتیم زمانی که نیازی به تهیه ویزا ندارید، صرفه جویی زیادی در زمان و هزینه‌های خود می‌کنید. فرانسه دسترسی شما به 187 کشور جهان را آسان می‌کند. با دریافت گذرنامه فرانسه متقاضی قانونا تابع این کشور می‌شود و می‌تواند از خدمات خوب و زیادی بهره‌مند شود. خدمات اجتماعی که دارندگان پاسپورت فرانسه از آن بهره‌مند می‌شوند عبارتند از سرویس‌های رفاهی و درمانی ویژه شهروندان. خبر خوب این است که دریافت گذرنامه فرانسه کار چندان سختی نیست و متقاضیان با گذراندن مراحل مشخص به راحتی پاسپورت خود را دریافت می‌کنند.


چه افرادی واجد شرایط دریافت گذرنامه فرانسه هستند؟

اولین شرطی که برای دریافت گذرنامه فرانسه وجود دارد این است که شما باید به طور رسمی شهروند این کشور باشید. این بدان معناست که برای اخذ گذرنامه فرانسه ابتدا باید مراحل دریافت اقامت و شهروندی را پشت سر بگذارید. برای بدست آوردن شهروندی فرانسه باید 5 سال متوالی در این کشور زندگی کنید. اخذ اقامت فرانسه راه‌های زیادی دارد که شما می‌توانید بسته به شرایطتان برای این کار اقدام کنید.

خوب است تا برای دریافت گذرنامه فرانسه شناخت کافی نسبت به زبان فرانسوی کسب کنید. همچنین، برای اخذ گذرنامه فرانسه حتما باید در این کشور صاحب موقعیت شغلی باشید یا به زبان دیگر تمکن مالی لازم را کسب کنید.

به طور کلی افراد زیر واجد شرایط دریافت پاسپورت کشور فرانسه هستند :

 • مقیمانی که حداقل 5 سال در فرانسه زندگی کردند.
 • افرادی که همسر فرانسوی دارند.
 • کسانی که از پدر و مادر فرانسوی متولد شدند.
 • کسانی که در ارتش فرانسه خدمت می‌کنند.

در مورد صفر تا صد دریافت گذرنامه کشور فرانسه جه میدانید؟

همانطور که در قسمت‌های قبل گفتیم اولین قدم برای دریافت پاسپورت فرانسه ثبت درخواست است. شما باید از طریق باجه‌های متعددی که وزارت امور خارجه فرانسه در اختیار متقاضیان می‌گذارد، درخواست خود را برای دریافت گذرنامه ثبت کنید. خوب است بدانید اگر فرد متقاضی کمتر از 18 سال سن دارد قیم او نیز می‌‌بایست در مرحله ثبت درخواست وی را همراهی کند. روند بررسی درخواست متقاضیان پاسپورت فرانسه کمی زمانبر است و نیازمند صبر و شکیبایی است. در نظر بگیرید که تمام مدارکتان، بایستی به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شود. مانند هر کار قانونی دیگری ثبت درخواست برای پاسپورت فرانسه نیز مستلزم یکسری مدارک خاص است.


مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست گذرنامه فرانسه

 • کارت شناسایی
 • اثر انگشت
 • عکس سه در چهار (نباید بیش از 6 ماه از تهیه عکس شما بگذرد)
 • اثبات نامه اقامت در کشور فرانسه (می‌تواند شامل قبض آب و برق باشد)
 • پرداخت هزینه‌های مربوطه

در پایان آیا با اخذ گذرنامه فرانسه تابعیت و گذرنامه ایران را از دست میدهم؟

خبر خوبی که در خصوص دریافت پاسپورت کشور فرانسه می‌باشد، این است که شما با دریافت گذرنامه فرانسوی می‌توانید صاحب تابعیت دوگانه شوید. با وجود تابعیت دوگانه شما شهروندی کشور قبلی خود را از دست نمی‌دهید و می‌توانید همزمان تابع دو سرزمین باشید. در پایان باید ذکر کنیم که اگر شهروند کشور فرانسه هستید، هر چه زودتر برای دریافت گذرنامه این کشور اقدام نمائید.

دریافت مشاوره تخصصی اخذ اقامت فرانسه

برچسب ها: بدون برچسب

نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *